На варті життя: як працюють герої в білих халатах у Луцьку (Фото)
Пункт екстреної медичної допомоги у місті Луцьку по вулиці Захисників України, 39 Луцького міського відділення №2 – один з лідерів за середньодобовим навантаженням у Волинській області
Щодоби медперсонал, який тут працює, отримує в середньому від 9 до 10 викликів. А у деякі дні року ця цифра може сягати 15 – 16.
Про це інформує Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Під час повномасштабної війни з російськими загарбниками бригади цього пункту не раз виїжджали на місця ворожих ударів і надавали першу допомогу постраждалим. А 24 лютого 2022 року їздили на виклик на територію Луцького аеропорту, який зазнав ракетної атаки агресора.
«Пункт за адресою Захисників України, 39 відкрився у 2018 році з метою мінімізації часу доїзду бригад екстреної медичної допомоги до пацієнтів. Спочатку за цією адресою розпочала роботу амбулаторія загальної практики сімейної медицини. А згодом знайшлося місце і для «швидкої». За один рік наш пункт обслуговує від 3500 до 4000 викликів. У січні цього року середньодобове завантаження становило близько 11 викликів», – розповідає завідувач Луцького міського відділення ЕМД №2 Христина Гурняк.
Пункт ЕМД розташований у густонаселеному районі Луцька. Бригада, яка тут чергує, переважно надає екстрену медичну допомогу жителям 33-го та 40-го кварталів, а також мікрорайону Гуща. Проте зараз медики працюють за принципом екстериторіальності. Тому бригада може поїхати і в інший район обласного центру. А іноді навіть у прилеглі населені пункти аж до Ківерець.
«На пункті по вулиці Захисників України, 39 чергує лікарська бригада. До її складу входять: лікар з медицини невідкладних станів, парамедик та екстрений медичний технік. Всього на пункті позмінно працює п’ять лікарів, п’ять парамедиків і чотири екстрених медичних техніків. Серед них – лікар з медицини невідкладних станів Ігор Костирка, який присвятив роботі на «швидкій» понад 30 років свого життя. А також Людмила Попадинець, лікарка з медицини невідкладних станів, котра працювала на деокупованих територіях України та у складі евакуаційної бригади у Донецькій області.
У нас створено оптимальні умови для перебування працівників у проміжку між викликами. У приміщенні якісно зроблений ремонт і тепло. Є місця для відпочинку. Можна прийняти їжу та випити чаю або кави», – зазначає Христина Гурняк.
Працівники пункту демонструють одні з найкращих показників за кількістю проведених серцево-легеневих реанімацій та синхронізованих кардіоверсій. Тільки за останній місяць вони провели дві успішні реанімації та одну кардіоверсію. А загалом Луцьке відділення ЕМД №2 КП «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» провело у 2024 році 15 успішних серцево-легеневих реанімацій. Для порівняння: у 2022 році ця цифра становила 5, а у 2023 році – 10 успішних реанімацій.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: У волинській бригаді гарматою «Богдана» керує «Кучерявий».