Курси НБУ $ 41.66 € 43.41
На Волині шахраї використовують війну у своїх цілях

Застереження поліції щодо шахрайств, зокрема, пов’язаних з військовою тематикою.

Фото ілюстративне / facebook.com.

На Волині шахраї використовують війну у своїх цілях

За перший місяць 2025 року на території Волинської області зафіксовано 184 факти вчинення шахрайських дій, відомості щодо яких внесено до Єдиного реєстру досудового розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 190 Кримінального Кодексу України

Усі випадки поліція розслідує.

Про це повідомляє Сектор комунікації поліції Волинської області.

Як зазначають співробітники сектору протидії шахрайствам, в умовах війни в Україні з'явилися нові методи шахрайства, зокрема, пов'язані з військовою тематикою. Кілька таких випадків зареєстровано і в нашій області.

  1. фейкові збори коштів на потреби армії. Шахраї створюють підроблені сторінки в соціальних мережах або сайти, видаючи себе за відомих волонтерів чи благодійні організації, і збирають гроші нібито на підтримку Збройних Сил України. Насправді ці кошти привласнюються зловмисниками.
  2. продаж неіснуючої військової амуніції. Зловмисники пропонують до продажу військове спорядження, якого не мають, вимагаючи повну передоплату. Після отримання грошей вони зникають, не надсилаючи товар.
  3. шахрайство з продажем автомобілів для фронту. Шахраї розміщують оголошення про продаж автомобілів для військових потреб, вимагають передоплату за «бронювання» або «доставку», після чого зникають.
  4. злами акаунтів військових у соціальних мережах. Зловмисники зламують сторінки військовослужбовців та від їхнього імені просять гроші у друзів та родичів. Також створюють фейкові акаунти, використовуючи фотографії військових, для збору коштів.
  5. шахрайство з пошуком зниклих безвісти. Шахраї зв'язуються з родичами зниклих військових, пропонуючи за винагороду інформацію про їх місцезнаходження або обіцяючи сприяти у визволенні з полону. Після отримання грошей - зникають.

Рекомендації для захисту від шахрайства від кримінальної поліції:

  1. Перевіряйте інформацію. Перед тим, як робити пожертви або покупки, перевіряйте достовірність джерела. Використовуйте офіційні сайти та перевірені контакти.
  2. Не розголошуйте особисті дані. Не надавайте конфіденційну інформацію незнайомцям або через неперевірені ресурси.
  3. Будьте обережні з передоплатами. Уникайте повної передоплати за товари або послуги від неперевірених продавців.
  4. Використовуйте двофакторну аутентифікацію. Захистіть свої акаунти в соціальних мережах та інших сервісах за допомогою двофакторної аутентифікації.
  5. Звертайтеся до офіційних та уповноважених органів. У разі підозри на шахрайство повідомляйте про це кіберполіцію або інші відповідні органи.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Волинян під час браконьєрського вилову риби спіймали на гарячому.

Реклама Google

Telegram Channel