Курси НБУ $ 41.59 € 42.90
Ківалов на прізвисько «Підрахуй» отримує найбільшу пенсію в Україні

Загальний розмір пенсії Сергія Ківалова становить майже 3 мільйони гривень на рік.

Фотоколаж із сайту telegraf.com.ua.

Ківалов на прізвисько «Підрахуй» отримує найбільшу пенсію в Україні

Вона становить 245 тисяч 990 гривень 46 копійок і є аномально високою для пенсійної системи України, якщо не враховувати виплати суддям

За даними Пенсійного фонду, в Україні кожен четвертий пенсіонер отримує до 3 тисяч грн, а середня пенсія менша за фактичний розмір прожиткового мінімуму. Але серед українців є «щасливчики», пенсійні виплати яких становлять кілька сотень тисяч гривень. До їх числа увійшов і колишній нардеп Сергій Ківалов.

Хоча, як повідомляє інтернет-видання «Обозрєватєль», ще кілька років тому його пенсія становила 14 тис. грн. Збільшити її в 17 разів екснардепу допомогли суддя з Одеси, а також – довідка з університету, який він очолює.

«Серьожа-Підрахуй» у своєму ж університеті завбачливо різко підняв свою зарплату до понад 400 тисяч гривень (!) і за кілька місяців отримав довідку, щоб пенсію йому нарахували не тільки відповідно до депутатської зарплати, а й нової – величезної зарплати в університеті.

Щомісячна пенсія Ківалова становить майже 246 тисяч гривень, наголошує інтернет-видання «Обозрєватєль». Як відомо, Пенсійний фонд формується коштом Єдиного соціального внеску (ЄСВ), який роботодавець платить за кожного офіційно влаштованого працівника (22% від зарплати). Так от, щоб назбирати Ківалову на пенсію, треба залучити ЄСВ від 140 працівників, які отримують мінімальну зарплату.

Зараз Ківалов працює президентом Міжнародного гуманітарного університету. Це – приватний вищий навчальний заклад в Одесі. Джерела видання ОБОЗ в судовій системі допомогли знайти рішення, завдяки якому вдалося отримати пенсію в такому розмірі. Позивач – Сергій Ківалов. За часів Януковича його в ЗМІ називали «тіньовим куратором судової системи». Він і зараз має вплив на суддівський корпус. Як пише видання, саме судді допомогли Ківалову отримати найбільшу, аномальну для пенсійної системи пенсію в Україні. Фактично йому вдалося досягти неможливого.

У квітні 2020 року Сергій Ківалов звернувся до ПФУ в Одеській області з вимогою перерахувати йому пенсію, зважаючи на те, що в країні зросла зарплата народного депутата, а також слід врахувати його зарплату на новому місці роботи – «Міжнародному гуманітарному університеті». На той момент Ківалов отримував пенсію в розмірі 14 тис. грн. У новій редакції спеціальні пенсії для депутатів скасували, через що вони почали виходити на заслужений відпочинок, як звичайні українці. Тому Пенсійний фонд у перерахунку відмовив.

Втім Ківалов наполягав, що вийшов на пенсію до прийняття нового закону. Тому має право отримувати її за «старою» нормою закону (90% від зарплати). Тож колишній нардеп пішов в Одеський окружний адміністративний суд, щоб оскаржити рішення чиновників. При цьому «Серьожа-Підрахуй» у своєму ж університеті завбачливо різко підняв свою зарплату до понад 400 тисяч гривень (!) і за кілька місяців отримав довідку, щоб пенсію йому нарахували не тільки відповідно до депутатської зар­плати, а й нової – величезної зарплати в університеті.

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Михайло Кравченко (в 2023-му пішов у відставку) ухвалив рішення зобов’язати провести перерахунок на підставі наданих довідок. Саме так і з’явився найбагатший пенсіонер, якщо не рахувати суддів, які не отримують «класичних» пенсій, бо, згідно із законом, перебувають на «довічному грошовому утриманні».

До речі

Найбільші довічні виплати в Україні отримує суддя у відставці Наталя Шаптала – 390 тис. 184 грн. Її виплата – найбільша серед усіх українців на заслуженому відпочинку (враховуючи і грошове утримання суддів, і звичайні пенсії).

Тим часом

На пенсії в Україні відраховуватимуть 9% від зарплати. 

Це дасть змогу українцям на пенсії отримувати додаткові виплати

Про це заявила міністерка соцполітики Оксана Жолнович під час брифінгу Міністерства соціальної політики України.

За її словами, перші накопичення в межах нової пенсійної системи можуть розпочатися вже 2026 року. Відповідний законопроєкт до Верховної Ради планують внести впродовж найближчих місяців. Пані Жолнович додала, що це потрібно, щоб ще цього року закласти всю необхідну законодавчу базу й розпочати технічну підготовку до впровадження реформи.

Як розповіла міністерка, у межах нової системи кожен зможе розраховувати на 20% від своєї середньої заробітної плати за життя з накопичувального фонду. Ще 20% пенсії забезпечуватимуть коштом солідарної системи, що загалом дасть коефіцієнт заміщення доходу на рівні 40% від зарплати. Також українцям дозволять добровільно збільшувати розмір відрахувань, що вплине на майбутні пенсійні виплати. «Сплачуєте добровільно більше – отже, покриття буде більшим. Це вже залежить від рішення кожної людини», – заявила вона.

Міністерка наголосила, що окрім накопичувальної системи, законопроєкт пропонує запровадження нових понять: базової і страхової пенсій. Перша буде однаковою для всіх пенсіонерів і її розмір становитиме 30% від мінімальної зарплати після податків, а друга залежатиме від стажу роботи й рівня заробітної плати. Для її розрахунку планують ввести систему пенсійних балів.

Читайте також: «Залужний ще у 2022-ому пропонував йти на Бєлгород».

Реклама Google

Telegram Channel