Курси НБУ $ 41.41 € 45.21
«Я в «Шахтарі» виріс не тільки як футболіст, а й як людина»

«Це була гарна подорож! Дякую, «Шахтар»!».

Фото із сайту shakhtar.com.

«Я в «Шахтарі» виріс не тільки як футболіст, а й як людина»

Останній свій матч за «гірників» 35-річний опорний півзахисник Тарас Степаненко програв, хоч і перебував на полі лише кілька хвилин. «Це була гарна подорож! Дякую, «Шахтар»! Все – заради Перемоги… і назавжди – в моєму серці», – заявив він після фінального свистка

Тарас Степаненко (зріст 181 см) виступав за донецький клуб із 2010 року. На його рахунку – 439 матчів та 30 голів за «гірників». З клубом він виграв 25 трофеїв (серед них – 10 чемпіонств України!).

– Мені не так просто йти з моєї рідної команди. Вона – завжди у мене в серці. Я завжди буду її любити, завжди буду за неї вболівати, – сказав після програного останнього матчу в житті за «Шахтар» 1:3 «Боруссії» Дортмунд, який означав виліт «гірників» із Ліги чемпіонів, 35-річний  Тарас Степаненко і наголосив: – Але приходить час, коли треба щось змінювати. Я для себе прийняв рішення, що хочу ще пограти в футбол. Я дуже вдячний клубу, його президенту та керівництву, які пішли мені назустріч, відпустили та дали можливість ще насолоджуватися грою.

– Чому обрали саме Туреччину – клуб «Еюпспор» (на день переходу Степаненка команда перебувала на 4-му місці)?

– Коли тобі 35 років, не можна сказати, що в тебе буде багато варіантів. А Туреччина – така країна, яка не дивиться на паспорт. Вони просили дані щодо моєї фізичної готовності, дивилися, як я виглядаю, розмовляли з моїми тренерами з фізпідготовки, з тренерами, які у мене були раніше, зокрема із Луческу. Тому – Туреччина. Мені запропонували пограти. І я із задоволенням це зроблю.

«Я пройшов із «Шахтарем» усе. Я був, коли було дуже добре. Був, коли було дуже погано».

Я дуже вдячний тренеру Маріно Пушичу, який дав мені зіграти останній матч. Для мене це дійсно було важливо.

В роздягальні я сказав, що для мене було честю працювати в цьому клубі. Подякував усім. Для мене це були щасливі 14 з половиною років. Тільки теплі та гарні спогади будуть. Я не прощаюся, а кажу «до побачення».

Звичайне життя – довше за футбольне. Думаю, все буде добре, я буду приїжджати на матчі «Шахтаря», вболівати за команду. Все – нормально.

Реклама Google

– Ви – останній гравець цього «Шахтаря», який грав на «Донбас Арені». Які думки?

– Я пройшов із «Шахтарем» усе. Я був, коли було дуже добре. Був, коли було дуже погано. «Шахтар» допомагав мені завжди – й коли було добре, й коли було погано. Президент Рінат Ахметоа дотримався кожного свого слова, коли я з ним вперше зустрівся.

А я хотів бути людиною, яка на добро відповідає 
добром. Намагався навчатися та зростати. Я в «Шахтарі» виріс не тільки як футболіст, а й як людина. Багато чому навчився, старався бути прикладом для молодих і в поразках, і в перемогах, коли грав і коли не грав.

Завжди поважав клуб. Для мене головне – коли я піду, щоб про мене казали добре, щоб я заслужив повагу та залишив пам’ятні відчуття.

Який рахунок?

Ліга чемпіонів. 8 тур. «Боруссія» (Дортмунд, Німеччина) – «Шахтар» (Донецьк, Україна) – 3:1 (1:0 – Гірассі, 17 хв.; 2:0 – Гірассі, 44; 2:1 – Марлон Гомес, 50; 3:1 – Бенсебаїні, 79). «Шахтар» із 7 очками (2 перемоги, 1 нічия і 5 поразок, різниця м’ячів – 8:16) фінішував на 27-му місці із 36 команд і попрощався з єврокубками.

Підсумки групового етапу Ліги чемпіонів 2024/2025:

 
 
Вибули із єврокубків:
Фотоскрін із сайту sport.ua.
Фотоскрін із сайту sport.ua.

 Жеребкування 1/16 Ліги чемпіонів:

Фотоскрін із сайту sport.ua.
Фотоскрін із сайту sport.ua.

 Ліга Європи УЄФА 2024/25. 8 тур, 30 січня. «Динамо» (Київ, Україна) – РФШ (Рига, Латвія) – 1:0 (Олександр Піхальонок, 76 хв.). Кияни фінішували у груповому етапі на 34-му місці із 36 команд (4 очки: 1 перемога, 1 нічия і 6 поразок, різниця м’ячів – 5:18) – і завершили єврокубковий сезон. Кияни фінішували у груповому етапі на 34-му місці із 36 команд (4 очки: 1 перемога, 1 нічия і 6 поразок, різниця м’ячів – 5:18) – і завершили єврокубковий сезон.

Підсумки групового етапу Ліги Європи 2024/2025:

 

Вибули з єврокубків:Фотоскрін із сайту sport.ua.

Фотоскрін із сайту sport.ua.

  Жеребкування 1/16 Ліги Європи:

 
Фотоскрін із сайту sport.ua.
Фотоскрін із сайту sport.ua.

 Читайте більше спортивних новин за цим QR-кодом: 

 

 Петро ПАС.

Читайте також: Так Україна Німеччину ще ніколи не принижувала! (Відео).

Telegram Channel