Курси НБУ $ 41.59 € 42.90
Чи буде Україна переходити  на літній час у 2025 році?

Щорічне переведення годинників має низку негативних наслідків.

Фотоколаж із сайту rbc.ua.

Чи буде Україна переходити на літній час у 2025 році?

Поки що Президент не підписав відповідного закону

Ідею перевести годинники на літній час у 1784 році запропонував 

Бенджамін Франклін, тодішній посол США у Франції, щоб заощадити свічки. Пізніше  її намагався реалізувати британський активіст Вільям Віллетт, але марно.

Першою країною, яка офіційно запровадила літній час у 1916 році, була Німеччина через брак ресурсів під час Першої світової війни. Пізніше цю практику підтримали Сполучені Штати та понад 100 інших країн.

На території Української Народної Республіки годинники вперше перевели 16 лютого 1918 року на середньоєвропейський час. У незалежній Україні щорічне перезавантаження було запроваджено постановою Кабінету Міністрів від 13 травня 1996 року.

Перехід на літній час відбувається в останню неділю березня о 03:00 годині ранку, коли стрілки дзиґаря переводять на годину вперед – на 04:00.

16 липня 2024 року Верховна Рада проголосувала за відміну переходу на різний час, але Президент його ще не підписав. Тоді нардепи пояснювали, що її ухвалення спрямоване на захист здоров’я населення, оскільки, на думку більшості науковців і лікарів, щорічне переведення годинників має низку негативних наслідків, є причиною суттєвого погіршення стану здоров’я громадян у період адаптації до літнього та зимового часу, а то й призводить до хронічних захворювань.

Депутати також стверджували, що зміни були виправдані тим, що річний літній час зараз використовується приблизно в 60 країнах, тоді як 140 країн або ніколи не використовували сезонний час, або відмовилися від цієї практики.

Оскільки літній час не відмінили, і поки Володимир Зеленський не підпише закон, усе буде як завжди. Перехід на літній час відбувається в останню неділю березня о 03:00 годині ранку, коли стрілки дзиґаря переводять на годину вперед – на 04:00.

SOS!

Людство – за крок від катастрофи.
Людство – за крок від катастрофи.

Стрілки годинника Судного дня перевели на секунду вперед

Відтак тепер він показує 89 секунд до ядерної півночі

Серед причин переведення – ядерний ризик, зміна клімату, потенційне зловживання досягненнями біологічної науки та кілька інших новітніх технологій. Зокрема, йдеться про штучний інтелект.

Також важливим чинником залишається і російське вторгнення в Україну. Його вчені називають «великим джерелом ядерного ризику». 

Щодо штучного інтелекту, то тут ризики вчені вбачають в його інтеграції у війська. Вони наголошують, що такі зусилля провокують запитання про те, як машинам буде дозволено ухвалювати військові рішення – навіть ті, які можуть призвести до масової загибелі людей. Зокрема – пов'язані із застосуванням ядерної зброї.
Проєкт «Годинник Судного дня» запустили в 1947 році у Чиказькому університеті творці першої американської ядерної бомби. Тоді його стрілки показували 7 хвилин до півночі.

Марта САЛО.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel