![На Волині штучний інтелект реабілітує поранених захисників](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/2/iq/hkl3bg-22x0-961x641-ozecpkfvpc4ymo6eypqgaa5364o6wiq2.png)
Інновації на службі відновлення
На Волині штучний інтелект реабілітує поранених захисників
У Володимирському ТМО запроваджують інноваційні підходи до відновлення поранених захисників
У місті Володимирі, що на Волині, у місцевій лікарні встановили роботизовані тренажери, які вчать поранених бійців заново ходити й працювати руками. Програма сама аналізує, наскільки пацієнт здатен рухати кінцівками й спеціально для нього визначає заняття.
На спеціальному тренажері військовослужбовець Валерій Костюк розробляє руку. Ще 2022 під час запеклих боїв за Авдіївку чоловік зазнав важкого поранення, - інформують на сторінці медзакладу у фейсбуці з посиланням на Подробиці. Головне.
Валерій Костюк, військовослужбовець ЗСУ:
В мене нога на пластини скручена, переламаний таз, а також були внутрішнім кишки зашиті, і тут сухожилля, і нерви були перебиті. Сьомого жовтня на день народження цього проклятого путіна був дуже страшний обстріл в Авдіївці, у нас тоді був прорив.
Воїн уже понад два роки на реабілітації. Те, що кінцівку вдалося зберегти, називає «дивом».
Апарат моделює рухи рук, а Валерій просто виконує вправи на екрані як у комп’ютерній грі. Програма сама підбирає йому завдання.
Ми проходимо оцінки, тобто систему оцінки. Це все пацієнт пройшов. Програма запам’ятала, і потім шляхом цих даних вона налаштовує вже тривалі ігри під діапазон його рухів.
На спеціальному столі-вертикалізаторі закріпили бійця Ігоря і здіймають ледь не до стелі.
На такому роботі чоловік вчиться заново ходити.
Ігорю – 58. Кілька місяців тому, на фронті, його розбив інсульт.
Ігор, військовослужбовець ЗСУ:
Взагалі був паралізований на одну сторону. Руку розробив дуже добре на тому апараті. Рука повністю вже працює. Ногу ще трошки.
Щоби попрацювати над собою, військовики прийшли у кабінет асистивних технологій Володимирського територіального медичного об'єднання. Тут віднедавна для реабілітації задіяли спеціальне обладнання.
Христина Савюк, клінічна психологиня відділення фізичної реабілітації:
За допомогою штучного інтелекту, який вбудований в самі комп’ютери, в самі програми, які тут налаштовані, ми можемо оцінити порушення, силу нижніх кінцівок, силу верхніх кінцівок.
Правильно застосовувати таких роботизованих помічників, фахівці медзакладу навчалися на відповідних курсах. Проєкт вдалося реалізувати за підтримки міжнародних партнерів.
Тетяна Ващук, генеральна директорка Володимирського територіального медичного об'єднання:
Дане обладнання отримали за кошти Європейського союзу. Це є грантова угода між польським містом Білостоком і нами. Вартість спільна. Сума спільного проєкту є 60 мільйонів. Тривалість реалізації цього проєкту буде три роки. Ми хочем швидко відновлювати наших військових пацієнтів, щоб вони поверталися до звичного життя і могли адаптуватися в цьому світі.
У цій лікарні військовикам надають увесь комплекс медичної допомоги від хірургії до реабілітації.
Валерій з невеличкого села біля кордону з Польщею. Каже: тут його поставили на ноги у прямому сенсі. Залишилося відновити руку, а там знову повернеться в стрій до побратимів.
Якщо ми здамося, то й не буде України. Для чого ми йшли. Ми повинні відстояти. Це наша земля. Наша ненька.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Депутат селищної ради з Волині отримав нагороду «За оборону Запоріжжя».
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)