Курси НБУ $ 41.67 € 43.01
У громаді на Волині взяли проби колодязної води від сімей з дітьми до 3-х років

За результатами в 44,4% (8 з 18 проб), питна вода не відповідає встановленим нормативним вимогам за вмістом нітратів.

Волинь-нова

У громаді на Волині взяли проби колодязної води від сімей з дітьми до 3-х років

Горохівське відділення ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб» інформує: за 12 місяців 2024 було проведено дослідження проб колодязної питної води від сімей, де проживають діти до 3-х років на вміст нітратів, з метою попередження воднонітратної метгемоглобінемії у дітей

За результатами в 44,4% (8 з 18 проб), питна вода не відповідає встановленим нормативним вимогам за вмістом нітратів:

- с.Озерці  2 проби і 2 невідповідали вимогам;

- с.Підбереззя - 9 проб, 4 не відповідали вимогам;

- с.Старостав 1 проба, відповідає вимогам;

- с.Мирне 6 проб, 2 не відповідали  вимогам.

Також  перевищення вмісту нітратів виявлено у 4-ох пробах води, відібраної з артсвердловини, водонапірної вежі та мережі Холонівського сільського  водопроводу, інформує Горохівська громада.

В 2023 році в громаді був зареєстрований випадок воднонінтатної метгемоглобінемії в немовляти. Встановлено, що дитяче харчування готувалось на колодязній воді, де вміст нітратів у 4,5 рази перевищував допустимі норми.

Довідково:

Метгемоглобінемія - захворювання, обумовлене значним вмістом в крові метгемоглобіну, сполуки, яка втрачає здатність зв’язувати та транспортувати кисень.

Упродовж останніх років зростає нітратне забруднення ґрунтових вод, через ненормоване використання в колективних господарствах та у приватному секторі мінеральних та органічних добрив.

Однією з основних причин захворювання дітей є вживання питної води, або приготування дитячих молочних сумішей на воді з колодязів, яка містить значну кількість нітратів. Саме у немовлят та дітей першого року життя спостерігається дефіцит тих ферментів, які перетворюють метгемоглобін, що призводить до його накопичення - тому, чим менша дитина, тим тяжче перебігає хвороба. Чутливі до нітратів також особи похилого віку, хворі на анемію, люди із захворюваннями дихальної системи та хворобами серцево-судинної системи.

Симптоми хвороби у немовлят проявляються у вигляді посиніння ділянок навколо рота, мочок вух, кінчиків пальців рук та ніг, саме тому цю хворобу називають «блакитний синдром немовлят». Також характерними симптомами при даному захворюванні є задишка, тахікардія, судоми, блювання, пронос. Гостре нітратне отруєння у немовлят у 7–8% випадків закінчується смертю.

Будьте обережні, адже навіть значно забруднена нітратами вода – чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, та є звичайною за смаком. При цьому, кип’ятінням зменшити вміст нітратів неможливо.

Реклама Google

Telegram Channel