![За три роки війни луцькі волонтери пошили декілька тисяч комплектів одягу для військових (Відео)](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/v/3a/tsw7eh-lhebkbk6clctpihe53xexo3bqx2lf3av.jpg)
Виробництво одягу практично безвідходне — із залишків тканини шиють подушки-кістки.
За три роки війни луцькі волонтери пошили декілька тисяч комплектів одягу для військових (Відео)
Так невтомно працюють волонтерки «Швейної роти» з Луцька
Жінки, а це переважно дружини військовослужбовців, шиють і перешивають різні речі: штани, шорти, футболки, білизну, шкарпетки.
Про це Суспільному розповіла керівниця організації Ольга Юнчик.
Волонтерка Юлія Ярмолюк шиє для захисників майже три роки. Від початку повномасштабного вторгнення, каже, зрозуміла, що є велика необхідність в одязі для поранених.
Разом з нею працює Ольга Юнчик — також професійна швачка. Вона приєдналась до «Швейної роти» у 2023-му. Спочатку адаптивний одяг для поранених військовослужбовців шили вдома, згодом волонтеркам дозволити приходити на вихідні в одне з луцьких ательє.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/l/24/2xg2ud-0x0-794x529-k65mgowngx5qkzvetobzlvgnypopz24l.jpg)
«Наша швейна організація з міста Дніпра бере своє коріння. Майже в кожній області є свій підрозділ. Наш підрозділ відповідає за Волинську область, хоча запити приймаємо будь-які — в основному це знайомі, знайомі знайомих, волонтери. Військовим ми надаємо все безплатно», — каже Ольга Юнчик.
Допомагають волонтерам також викладачі та студенти Луцького центру професійно-технічної освіти. Їм повністю надають крій, нитки, липучки, щоб вони, коли мають вільний час, шили, каже Ольга Юнчик.
Після пошиття кожну річ перуть і прасують, адже на фронті та в госпіталі, каже Юлія Ярмолюк, у поранених немає такої можливості. Потім речі упаковують і надсилають за запитами. Матеріал для одягу приносять люди, віддають залишки тканини з виробництв, частину купують за донати, які збирають в соцмережах. Для спіднього обирають лише натуральні тканини.
«Як закрійник, я деякі нюанси мушу вносити, тому що не всі викрійки, які є, підходять. Є нюанси з апаратами Єлізарова, з різними пораненнями. Тому ми кожного разу моделюємо за запитом — чи правостороння, чи лівостороння, чи липучка має проходити по внутрішньому, чи по зовнішньому краю», — розповідає волонтерка.
Виробництво одягу практично безвідходне — із залишків тканини шиють подушки-кістки. Їх підкладають під ноги, або під руку під час капання у лікарні.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/s/cs/szwaoc-0x0-794x529-vwwp2555uzqu3qjeettqt6uzhqy3wcss.jpg)
Швачки проводять майстеркласи для школярів і студентів та запрошують усіх охочих долучатись до їхньої ініціативи. Бо, кажуть, найприємніше отримувати подяку від захисників: світлини, шеврони та підписані прапори.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/2/w4/avobzd-0x0-794x529-im7cmctlki2yifuifkhbom5ek2obdw42.jpg)
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Центр рекрутингу у Ковелі: які перші результати роботи.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)