![5 помилок, яких варто уникати при виборі двоконтурного газового котла](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/5/hy/kbwhiv-cism3oze6lhnosdl25q42xf3hash2hy5.jpg)
5 помилок, яких варто уникати при виборі двоконтурного газового котла
Газовий котел є найпоширенішим генератором тепла для опалювальної системи. Двоконтурні моделі можуть використовуватися ще й для того, щоб забезпечувати житло гарячою водою. Однак, щоб цей пристрій працював правильно й ефективно, необхідно зробити правильний вибір моделі з великого вибору газових двоконтурних котлів в інтернет-магазині побутової техніки Венкон. Розглянемо в цій статті п'ять найчастіших помилок, яких припускаються при виборі котла.
Неправильний розрахунок теплової потужності
Теплова потужність – це продуктивність газового котла, від неї залежить максимальна площа обігріву. Якщо вибрати недостатньо потужну модель, то вона не зможе опалити все приміщення ефективно. Якщо занадто потужну, то доведеться даремно переплатити за непотрібну продуктивність.
Теплова потужність розраховується з простої відповідності – на кожні 10 м2 площі потрібно 1 кВт тепла (якщо стеля висотою до 3 м). А також слід додати 15-30 % запасу. Якщо з розрахунком потужності за площею зазвичай ніхто не помиляється, то обчислити потрібний запас правильно покупцям важко. Запас потужності залежить від:
- клімату – що холодніше взимку, то більший запас;
- теплоізоляції – якщо будинок погано утеплений, запас потрібно збільшувати;
- кількість радіаторів – що більше, то більший запас;
- точок забору води – що їх більше, то більший запас.
Помилка у виборі камери згоряння
Камера згоряння може бути закрита й відкрита. І правильний вибір залежить від типу приміщення.
- Якщо котел буде встановлено у квартирі або будинку на кухні, то потрібна закрита камера згоряння. Газ горітиме завдяки повітрю, притягнутому по коаксіальному димоходу зовні.
- Якщо котел буде встановлено в котельні або іншому спеціальному приміщенні, то можна купувати модель з відкритою камерою згоряння. Повітря для горіння газу буде використовуватися прямо з приміщення.
Котел з відкритою камерою згоряння заборонено ставити в приміщенні, де перебувають люди та немає припливної вентиляції. А котел із закритою камерою згоряння коштуватиме трохи дорожче, та й димохід для нього влаштований складніше.
Помилки у виборі газового котла за димоходом
Котли відрізняються і за способом відведення вихлопних газів. І помилки у виборі щодо димоходу призведуть до того, що встановити теплогенератор буде неможливо.
Димохідні котли використовують природну тягу для відведення вихлопу. Зазвичай такі не можна встановити у квартирі, а можна тільки в приватному будинку. Турбовані виводять вихлопи примусово за допомогою турбіни. Для квартири – це чудовий варіант, а для будинку – невиправдані витрати, особливо, якщо вже є димохід для природної тяги. Парапетні котли – можуть встановлюватися і в будинку, і у квартирі, але тільки біля зовнішньої стіни.
Помилка під час підбору котла за типом палива
Якщо зробити неправильний вибір за типом палива, то котел також не вийде використовувати. Якщо у вас газифікований будинок, то купувати потрібно котел, що працює на природному газі. Його можна буде після встановлення під'єднати до газопроводу. Якщо газифікації немає, то потрібно купувати модель на зрідженому газі. Він підключається до балонів із газом.
Зазвичай котел на одному паливі не сумісний з іншим паливом. Однак є також моделі на скрапленому газі, які можна переобладнати для роботи на природному. Це зручно, якщо газифікація приміщення планується найближчим часом.
Неправильний вибір за монтажем і розміром
Щоб не помилитися під час купівлі котла, увагу потрібно звернути й на габарити моделі. Їх потрібно зіставити з наявним вільним простором і його особливостями.
По-перше, котел може бути встановлений на стіні або на підлозі. Якщо на стіні, то вона має бути міцною, бажано несучою. По-друге, розміри котла повинні дозволити встановити його в обраному місці так, щоб він нічому не заважав. І навколо нього має бути трохи вільного місця для вентиляції. Вибирати місце потрібно за тим, як сплановано водо-, газопровід і опалювальні комунікації.
Помилки в цьому виборі можуть призвести до того, що під час монтажу доведеться значно переобладнати місце установки, що спричинить зайві витрати часу й грошей.
Вибирайте двоконтурний газовий котел з урахуванням всіх особливостей і умов експлуатації, які у вас є. Це дасть вам змогу отримати ефективний пристрій за раціонально витрачені гроші.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)