Курси НБУ $ 41.68 € 43.47
У Львові зі шлунка 15-річної дівчинки видалили… кілограм волосся

Ось який жмутище волосся дістали зі шлунка юнки, яка має синдром «Рапунцель».

Фото – Центр дитячої медицини – лікарня «Охматдит».

У Львові зі шлунка 15-річної дівчинки видалили… кілограм волосся

Фахівці Центру «Охматдит» прооперували юнку із Запоріжжя, у якої в кишківнику виявили величезний жмут волосся – трихобезоар, що сягав 40 сантиметрів і важив 1 кілограм

У медзакладі розповіли, що пацієнтка родом із Запоріжжя зараз мешкає зі сім’єю у Львові, як переселенка. У 7 років у неї вже виявляли трихобезоар (волосся в шлунку, яке дитина неусвідомлено систематично ковтає. – Ред.), тоді вона була прооперована в Запоріжжі. Протягом останніх двох років дівчинка скаржилася на біль у животі, блювання, проблеми з прийомом їжі та втрату апетиту.

Довгий час їй лікували гастрит, однак покращення не настало, тож сім’я звернулася до лікарів львівського «Охматдиту». Саме фахівці цієї лікарні виявили справжню причину стану дитини.

Дівчинка проковтувала волосся механічно та несвідомо і навіть не підозрювала, що це може призвести до серйозних проблем. 

«Ми зробили діагностичну гастроскопію, під час якої зрозуміли, що причина – трихобезоар. Відтак прийняли рішення оперувати дитину. Блювання та проблеми з прийомом їжі у неї були саме через це. Рідка їжа ще могла проходити по кишківнику, а тверда – ні», – пояснив дитячий хірург Микола Микита.

Операція була складною, адже через великі розміри утворення видалити його лапароскопічним методом було неможливо. Хірургам довелося повністю розкрити шлунок, щоб дістати трихобезоар (жмут волосся). Зараз дівчинка почувається добре та проходить реабілітацію, зокрема – і з психологом.

– Аби цей випадок не повторився, дуже важлива подальша робота дитини з психологом. Такі звички часто є наслідком глибокого стресу, тривожних розладів або навіть – депресії. Психологічна допомога дасть змогу знайти безпечні способи подолання напруги та запобігти повторенню подібних ситуацій у майбутньому, – сказав дитячий хірург Центру Ігор Гулавський. – Щороку наші лікарі оперують 2–3 такі випадки. Коли трихобезоар ще маленький, його можна видалити ендоскопічно, тому важливо вчасно звернутися до лікаря. Будьте уважними до звичок своїх дітей і не відкладайте візит до фахівців, якщо помітили щось незвичне.

Довідково:

Синдром «Рапунцель» (Рапунцель – героїня німецької казки братів Грімм, яка має довге (більше 21 метра) золоте волосся. – Ред.) – це стан, при якому дитина ковтає волосся, що накопичується у шлунку. Найчастіше він зустрічається у дівчат-підлітків із довгим волоссям, які мають звичку його жувати. У групі ризику – діти, які переживають сильний стрес, мають нав’язливі стани, психоемоційні порушення або проблеми зі шлунково-кишковим трактом. 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel