Курси НБУ $ 41.63 € 43.59
Хто з волинських депутатів задекларував мільйонні статки

Мільйонери в Раді.

Фото ілюстративне / facebook.com.

Хто з волинських депутатів задекларував мільйонні статки

Українське онлайн-видання «The Page», яке спеціалізується на новинах бізнесу, економіки та політики, оприлюднило матеріал про доларових мільйонерів у Верховній Раді

Народних депутатів, які показали статки у понад мільйон доларів у деклараціях, видання нарахувало 16. Є серед них і волинський обранець.

Про це пише Сила Правди.

В межах проєкту «Гроші депутатів» за допомогою аналітиків компанії YouControl видання «The Page» вивчило декларації парламентаріїв і з’ясувало, скільки з них задекларували статки вище $1 мільйона.

За підрахунками, у Верховній Раді України таких 66 народних депутатів: 16,5% від чинного складу парламенту (400 осіб). Їм належить 82,7% від обсягу задекларованого майна народних обранців.

В яких фракціях ВР найвища концентрація доларових мільйонерів:

  • За майбутнє: 8 з 17 депутатів (47%);
  • Відновлення України: 8 з 18 (44,4%);
  • ПЗЖМ: 8 з 21 (38,1%)
  • Батьківщина: 9 з 24 (37,5%)
  • Довіра: 6 з 19 (31,6%)
  • Позафракційні: 6 з 23 (26,1%)
  • Європейська солідарність: 3 з 27 (11,1%)
  • Голос: 2 з 19 (10,5%)
  • Слуга народу: 16 з 233 (6,9%).

Отже, найвища концентрація доларових мільйонерів у депутатській групі «За майбутнє», де мільйонні статки задекларував майже кожний другий.

Серед них Олександр Герега, один з найбагатших українців, співвласник групи компаній «Епіцентр К». За підрахунками YouControl, вартість його задекларованих активів становить $18,8 млн. Зокрема, Олександр Герега спільно з дружиною і партнеркою по бізнесу Галиною Герегою сумарно зберігають у готівковій формі 128,4 млн у гривневому еквіваленті.

Черговий великий бізнесмен у групі «За майбутнє» – із Волині – Степан Івахів, співвласник ФПГ «Континіум», до якої входить мережа автозаправок WOG ($16,7 млн). Головний його задекларований актив — цінні папери загальною вартістю 279,4 млн грн. Зокрема, мова йде про 23% акцій АТ «Банк Інвестицій та Заощаджень», який Івахів контролює спільно із головним партнером по групі «Континіум» Сергієм Лагуром. Крім того, Івахів інвестував близько 74,6 млн грн у цінні папери Міністерства фінансів України. Грошових активів задекларував 329,4 млн грн. За даними «Вокс Україна», Івахів, який відвідав 39% засідань Верховної Ради, входить у топ-10 парламентських прогульників.

А на третій позиції у фракції — депутат-забудовник Віктор М’ялик, який вніс у декларацію 217 об’єктів нерухомості загальною площею 65,6 тис. кв. м ($13,6 млн). Крім того, у групі «За майбутнє» опинився опальний «слуга народу» Богдан Торохтій, якого виключили з фракції за розкішний спосіб життя під час війни.

У групі «Відновлення України» найбагатший депутат — впливовий київський забудовник Вадим Столар. Його задекларовані статки сягають $27,4 млн. Особливо здивувала колекція Столара, у якій, зокрема, знайшовся старовинний касовий апарат і портрет радянського діяча Фелікса Дзержинського в оточенні дітей.

Крім Столара, у групі «Відновлення України» більше ніж на мільйон доларів майна задекларували Дмитро Ісаєнко ($11,8), Олександр Фельдман ($10,5 млн), Олег Воронько ($3,3 млн) та інші.

Чимало мільйонерів знайшлося у депутатській групі «Платформа за життя та мир» (ПЗЖМ), яку заснували учасники забороненої проросійської партії ОПЗЖ. Найбагатшим депутатом групи є футбольний діяч Григорій Суркіс ($22,5 млн). Крім того, великі статки задекларували Віталій Борт ($12 млн) і Володимир Кальцев ($7,6 млн) та голова групи Юрій Бойко ($4,4 млн), якого часто згадують у зв’язку з історією про так звані «вишки Бойка». Цікаво, що родина останнього зберігає в банках 127,4 млн грн, тоді як багато парламентських мільйонерів цінують готівку.

Юрій Бойко (в центрі) з соратниками 9 травня 2021 року. Фото УНІАН.

У фракції «Батьківщина» мільйонерів дев’ятеро. Найбагатшим депутатом є бізнесмен і політик Сергій Тарута, задекларовані статки якого оцінені в $6,6 млн. Зокрема, Тарута вніс у декларацію найбільшу серед депутатів колекцію творів мистецтва і цінних речей. Тим часом заявлені статки лідерки партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко сягають $5,2 млн. Давній соратник Тимошенко — юрист Сергій Власенко — задекларував майна на $3,9 млн.

Найбагатшим депутатом Верховної Ради України є п’ятий президент України Петро Порошенко з фракції «Європейська солідарність». Вартість його задекларованих активів: $121 млн.

У фракції «Слуга народу» найбільші статки ($8 млн) має Ірина Кормишкіна. Передусім це пояснюється її заміжжям із депутатом Миколаївської облради бізнесменом Юрієм Кормишкіним. Друге місце серед «слуг» із задекларованими статками $7,4 млн посідає Олександр Сова, власник ювелірного бренду SOVA.

Останню сходинку серед парламентських мільйонерів із задекларованими статками близько $1 млн посідає скандальний Микола Тищенко, якого у 2023 році виключили із «Слуги народу». Проте наразі НАБУ розслідує незаконне збагачення Тищенка і, відповідно, недостовірне декларування.

За інформацією «The Page» на 2024 рік у світі налічується 58 мільйонів доларових мільйонерів — 1,5% населення планети. Цим людям належать 47,5% світового багатства.

Що ж до Волині, то у Верховній Раді загалом працює шість депутатів із волинською «пропискою». У цій шестірці є і обранець від партії «За Майбутнє» Ігор Палиця, який мав би бути у рейтингу доларових мільйонерів парламенту. Ще в 2021 році, за версією журналу «Forbes», він перебував у списку найбагатших українців. Притому він публічно обіцяв задекларувати усе майно і бізнес, що зареєстроване на членів його сім’ї, однак досі цього не зробив.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: На Рівненщині затримали двох «лісорубів» з повними причепами краденого дерева.

Реклама Google

Telegram Channel