Курси НБУ $ 41.63 € 43.59
На Волині виросли… «льодяні бороди»

Здається, таке можна побачити тільки у казці. От яку дивовижу творять поєднання біології і фізики!

Фото Богдана ГРИЦЕНІ.

На Волині виросли… «льодяні бороди»

Нещодавно на території Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» було помічено незвичайне природне явище, яке утворюється за участі гриба Exidiopsis effusa

Називається воно – «льодяна борода» (або «крижана шерсть»). Це – рідкісне і красиве природне явище, яке виникає внаслідок взаємодії фізичних і біологічних процесів.

Воно характеризується утворенням тонких волокон льоду, подібних на бороду або шерсть, які ростуть з гниючих гілок дерев. Головну роль у формуванні цього феномену відіграє гриб Exidiopsis effusa, мікроорганізм, що мешкає на мертвій деревині. Цей гриб допомагає волокнам льоду набувати та підтримувати таку прекрасну форму.

Таке чудернацьке утворення зазвичай з’являється в умовах, коли температура повітря трохи нижча нуля, а вологість – доволі висока.

Таке чудернацьке утворення зазвичай з’являється в умовах, коли температура повітря трохи нижча нуля, а вологість – доволі висока. «Льодяна борода» найчастіше зустрічається в лісах помірного клімату на гниючих гілках широколистяних дерев, таких як дуб або бук.

«Льодяна борода» – це прекрасний приклад того, як природа створює унікальні явища, де біологія і фізика працюють разом. Спостереження такого явища – рідкісна і незабутня подія для кожного, хто має можливість її побачити!

А зафіксував його і поділився світлиною цієї дивовижної льодяної скульптури майстер з охорони природи Олицько-Цуманського ПНДВ Богдан Гриценя.

Галина ГЕРАСИМЧУК, молодший науковий співробітник відділу науково-дослідної роботи Ківерцівського НПП «Цуманська пуща».

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: На Волині за підпал сухої трави оштрафували двох порушників.

Реклама Google

Telegram Channel