![Фішинг та обман у мережі: шахраї виманили у волинянок чималі суми](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/6/ut/gnpkr7-3vja3lglnxmf6ggjjgxieq3rk52pyut6.jpg)
Поліція вкотре застерігає бути обережними.
Фішинг та обман у мережі: шахраї виманили у волинянок чималі суми
Основними типами шахрайства на території Камінь-Каширського району залишаються фішинг та соціальна інжинерія, зважаючи на вразливість населення у зв’язку із ситуацією в країні
Їх частка становить більше половини від усіх видів шахрайства, вчинених на території Камінь-Каширського району.
Про це інформує Камінь-Каширський районний відділ поліції.
Фішинг – це спосіб виманити в людини дані банківської картки за допомогою інтернет-ресурів. Для цього шахраї створюють копії сайтів банків, інтернет-магазинів чи платіжних систем. Проводячи на таких сайтах оплату, жертва вносить туди свої банківські дані, після чого шахраї отримують доступ до її банківського рахунку.
Так, днями у Маневичах до поліції звернулась 21-річна дівчина, яку ошукали шахраї. Невідома особа шляхом обману, під приводом купівлі дивану на сайті «OLX», незаконно заволоділа грошовими коштами заявниці.
Маневиччанка перейшла за посиланням, яке невідома особа надіслала через додаток «Viber», ввела реквізити банківської картки (номер, термін дії, СVV) . Після цього з даної картки чотирма трансакціями були зняті грошові кошти в загальній сумі 86285 гривень через сервіс «Mono direct KYIV». Вирішується питання про внесення відомостей до ЄРДР за ч.4 ст.190 КК України.
В одному з сіл Любешівської громади шахраї ошукали жінку, яка виставила на продаж книги на сайті «OLX».
З нею зв’язалася невідома жінка, яка мала намір придбати книги, переписку вели в застосунку «Viber». Шахрайка надіслала заявниці на «Viber» повідомлення з посиланням та повідомила, що оплатила вартість книг. Для отримання оплати просила перейти за наданим посиланням, де заявниця вказала номер картки, номер телефону, пароль до мобільного банкінгу. Вже за кілька годин з карток заявниці були зняті кошти на загальну суму понад 29000 гривень.
Для іншої жительки Любешівської громади на застосунок «Viber» надійшло посилання про оформлення «Є-допомоги». Перейшовши за даним посиланням заявниця ввела свій номер телефону, банківської картки та електронну адресу. Невідома особа отримала доступ до облікового запису «Google» та із зазначеної картки зняла понад 28000 гривень.
За обома фактами відомості внесені до ЄРДР за ч.4 ст.190 КК України (Шахрайство).
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Небезпечний арсенал: у волинян вилучили зброю, вибухівку та наркотики.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)