Курси НБУ $ 41.63 € 43.59
Дитячий світ у барвах мистецтва: у Луцьку презентували виставку художниці Валентини Михальської до дня народження Лесі Українки

Значну частину життя і творчості вона присвятила вивченню, популяризації та ілюструванню творів Лесі Українки та Олени Пчілки

Фото: Фейсбук.

Дитячий світ у барвах мистецтва: у Луцьку презентували виставку художниці Валентини Михальської до дня народження Лесі Українки

До 154-ї річниці від дня народження Лесі Українки у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти підготовлено виставковий проєкт – мистецьку виставку та тематичну екскурсію «Дитячий світ волинської художниці Валентини Михальської»

Валентина Михальська, волинська художниця, педагог, волонтер, кавалер орденів ІІ і ІІІ ступенів Княгині Ольги, лауреат обласної мистецької премії імені Йова Кондзелевича, народилася і проживає в селі Хворостів Ковельського району Волинської області.

Про це інформує Віппо Волинь.

Творчий доробок мисткині складає понад 1000 графічних і живописних робіт, портретів, монотипій, пейзажів тощо. Значну частину життя і творчості вона присвятила вивченню, популяризації та ілюструванню творів Лесі Українки та Олени Пчілки, які і складають основу виставки.

Уперше на виставці експонується понад 50 ілюстрацій до драми-феєрії «Лісова пісня», казки «Лелія», книжки дитячих віршів «Вишеньки-черешеньки» Лесі Українки та поеми «Козачка Олена» Олени Пчілки із власного архіву мисткині, фондових колекцій Волинського краєзнавчого музею, Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, Музею історії освіти Волині при ВІППО, Волинської обласної бібліотеки для юнацтва.  

У своїй творчості художниця щира й безпосередня. Вона сприймає світ крізь призму захоплення і гармонії, зображаючи його гідним щастя людини. Мистецтво Валентини Михальської переконує в тому, що вона знає заради чого варто жити, перемагати недугу і працювати.

На виставці також широко представлено фотодокументи і матеріали, які розповідають про життя та багатогранну творчість Валентини Михальської, серед яких серія дитячих портретів, портрети Лесі Українки, Олени Пчілки, інших членів родини Косачів, волинського поета Анатолія Махонюка, волинські пейзажі, екслібриси, виконані аквареллю, кольоровими олівцями, тушшю тощо.

У 1995–2007 роках Валентина Михайлівна викладала образотворче мистецтво у Хворостівській середній школі.

Значний внесок В. Михальська зробила у розвиток українського дитячого книгодрукування, зокрема підготувала, організувала видання та безкоштовне поширення дитячих книжок на Волині та в Україні, залучивши численну когорту небайдужих митців, поетів, бізнесменів, громадських та культурних діячів, волонтерів.

На виставці представлено всі, майже 20 дитячих книжок: розмальовки «Малювала киця хату», «Колобок», «На подвір’ї у бабусі»; «Загадайлівка» Миколи Онуфрійчука (Луцьк), «Лелія» та «Вишеньки-черешеньки» Лесі Українки, «Рукавичка» Юрія Герасимчука, «Про мишку і Мурку» Галини Ушакової та «У громі неба» Наталії Сосенко (Рівне), «Дорога до обрію» Ніни Шаварської (Київ), «Давай дружити», «Що забула борсучиха?» та «Мартинові щедрування» Валентини Штинько (Луцьк), «Казки діда Власа» Анатолія Щура (Рівне), «Віршики моїм онукам» Олександра Штаня (Ніжин) та інші.

Виставку можна оглянути протягом лютого до 10 березня 2025 року (І-й поверх, бібліотека).

Через хворобу, яка прогресує в останні роки, художниця потребує підтримки та допомоги.

Для довідок контактний телефон 0977914725.

 
 
 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Відомій волинській поетесі – Сімі Кордуновій – 94!.

Реклама Google

Telegram Channel