Курси НБУ $ 41.73 € 43.55
 «Дороги важливіші за армію»? Українці вважають, що підготовка до війни була недостатньою

Україна тримається завдяки крові і поту українського солдата.

Фото NV.

«Дороги важливіші за армію»? Українці вважають, що підготовка до війни була недостатньою

На першому місці серед причин такої неготовності до вторгнення – помилки влади

81% українців вважають, що підготовка до повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року була недостатньою – такі результати опитування напередодні третьої річниці великої війни публікує Київський міжнародний інститут соціології. При цьому кількість людей, які критично оцінюють підготовку до вторгнення, різко зросла, констатують соціологи, інформує «5 канал».

КМІС у травні 2022 року й у лютому 2025 року (напередодні третьої річниці вторгнення) ставив респондентам запитання, наскільки достатньо чи недостатньо підготувалася Україна до нападу.

У лютому 2025 року кількість тих, хто вважає докладені зусилля недостатніми, загалом становить 81%. Із них 43% вважають, що зусилля були абсолютно недостатніми, а 38% вважають, що зусилля були скоріше недостатніми, хоча визнають, що дещо було зроблене. Тоді як у травні 2022 року лише 52% оцінювали підготовку до вторгнення як недостатню.

На першому місці серед причин недостатньої готовності України до вторгнення – помилки влади. 41% серед тих, хто вважає, що Україна не була готовою, відзначили, що політична влада не доклала потрібних зусиль. Ще 32% вважають, що саме населення не вірило і не готувалося.

Крім цього, доволі багато респондентів говорили про вплив проросійських сил та агентів (21%), про недостатню підтримку Заходу (16%), про те, що росія володіла занадто великими ресурсами (15%). Найрідше респонденти обирали такі відповіді, як те, що військове командування не змогло докласти належних зусиль (13%), і що за цей період об'єктивно неможливо підготуватися і все врахувати (10%).

Три роки тому, 18 лютого 2022 року, за тиждень до повномасштабного вторгнення,  Володмир Зеленський  аявив, що «ми можемо збільшити армію у два-три рази, але тоді не зможемо будувати дороги».

Київський міжнародний інститут соціології 2–6 лютого 2025 року провів всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус». Методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України (підконтрольна уряду України територія) було опитано тисячу респондентів. Опитування проводили з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася Урядом України. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролює влада України, а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% – для показників, близьких до 10%, 1,8% – для показників, близьких до 5%.

Реклама Google

Telegram Channel