Курси НБУ $ 41.59 € 43.51
Не 4%: у разі виборів Президента сьогодні Володимира Зеленського підтримали б 23% українців

«Пане Трамп, шукайте ворога не в Зеленському, а в путіну!».

Фотоколаж із сайту pravda.com.ua.

Не 4%: у разі виборів Президента сьогодні Володимира Зеленського підтримали б 23% українців

Підтримка Володимира Зеленського серед українців залишається на високому рівні, попри заяви Дональда Трампа

Якби вибори президента України відбувались цієї неділі, то за чинного президента Володимира Зеленського проголосували б 23% українців.

Результати опитування серед громадян України суперечать заявам президента США Дональда Трампа, який назвав Зеленського «диктатором без виборів» та сказав про низьку довіру українців до нього – на рівні 4%.

Про це свідчать результати експрес-дослідження суспільної думки, проведеного дослідницькою компанією Gradus Research 19 лютого 2025 року, інформує zaxid.net.

Читайте також: Трамп вимагає виборів в Україні, бо в Зеленського рейтинг – лише 4%.

Компанія вказує, що підтримка президента Володимира Зеленського залишається високою. Зокрема, кандидатуру Зеленського на виборах президента готові підтримати 23% опитаних, що є найвищим показником серед потенційних кандидатів. Водночас майже третина респондентів (31%) ще не визначилися за кого вони б віддали свій голос.

«Трамп посилив тиск на Зеленського з вимогою провести вибори, повторюючи одну з ключових вимог москви, зацікавленої у дестабілізації ситуації всередині України. Проте реальність інша. На тлі заяв рф і Трампа про нібито низький рейтинг Зеленського і його нелегітимність, підтримка населенням Президента України стабільна і наразі становить 23%, і це найвищий результат серед потенційних кандидатів», – ідеться в повідомленні.

Реклама Google

Як пояснила соціологиня, засновниця і директорка дослідницької компанії Gradus Research Євгенія Близнюк, заява Трампа щодо Зеленського дала зворотний ефект – «мобілізацію підтримки». За її словами, українське суспільство реагує не лише на внутрішні фактори, а й на зовнішні сигнали, особливо коли вони сприймаються як тиск чи загроза.

«Як і в перші місяці війни, фігура президента стає точкою консолідації спротиву. Спроможність до такого консолідованого спротиву залишається високою, попри втому від війни, надвисокий рівень стресу і примарні перспективи завершення війни в осяжному майбутньому. Якщо наприкінці минулого року ми бачили підйом очікувань українців щодо досягнення миру, які були повʼязані з новим президентом США, то зараз ці очікування були розвіяні й змінилися відчуттям нової загрози», – пояснила Євгенія Близнюк.

У Gradus Research додають, що 52% опитаних українців вважають недоречним проведення виборів до завершення війни. 

Зазначимо, Конституція України забороняє проведення виборів під час воєнного стану. Про це українські політики та правники неодноразово наголошували західним партнерам – зокрема, США.

Читайте також: Трамп діє як рекетир чи мародер.

Telegram Channel