Курси НБУ $ 41.59 € 43.51
Волинь готується до можливого блекауту

Йдеться про день 24 лютого!

Фото: Facebook.

Волинь готується до можливого блекауту

Це питання розглянули на позачерговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Участь у її роботі взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт

З огляну на ряд надзвичайних подій, які нещодавно трапились на Одещині та Полтавщині в наслідок ракетних атак ворога, в області проінспектували готовність систем життєзабезпечення до роботи в умовах можливого блекауту.

Про це повідомляє на сторінці у Facebook Волинська обласна рада.

Начальник управління житлово-комунального господарства ОВА Василь Венський доповів, що критично важливі підприємства сфери ЖКГ області забезпечені для безперебійної роботи генераторами електричної енергії на 100 %.

«На випадок виникнення технологічних порушень, спричинених воєнними діями плани оперативного відновлення електропостачання споживачів, зокрема покрокові плани дій та схеми відновлення електропостачання при пошкодженні та втраті живлячих об'єктів розроблено на ПрАТ «НЕК «Укренерго»», атакож покрокові плани дій та схеми відновлення електропостачання об'єктів критичної соціальної інфраструктури великих міст. Тепло- і водопостачальними підприємствами сформовано й аварійні бригади», - зауважив він.

Загалом, додаткових потужностей має вистачити, як мінімум на три доби, а на теплопостачальних підприємствах ДКП «Луцьктепло» та ПТМ «Ковельтепло» де додатково встановлено та функціонує 4 когенераційні установки, на щонайменше на 5 діб.

В частині роботи підприємств з водозабезпечення населення (водоканалів) профільному управлінню ОВА доручено вирішити питання з подачею належного тиску води на горішні поверхи багатоквартирних будинків.

Забезпечення медичних закладів області автономними джерелами живлення різної потужності є стовідсотковим і може забезпечити усі лікарні як мінімум на 5 діб. Між тим, освітні установи ще потребують додаткових джерел енергоживлення для безперебійної роботи.

Так, заклади професійно-технічної освіти забезпечені на 100 %, заклади загальної середньої освіти на 85%, ДНЗ на 54%, позашкілля - 100%. Відтак, управлінню освіти і науки ОВА комісією рекомендовано подбати про стовідсоткове забезпечення навчальних закладів області генераторами за сприяння волонтерських та благодійних організацій.

За результатами обговорення члени регіональної комісії ТЕБ та НС схвалили ще ряд доручень. Зокрема, в разі настання надзвичайної ситуації, пов’язаної з блекаутом, керівникам територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту, начальникам РВА, міським, селищним, сільським головам територіальних громад, спільно із ГУ ДСНС та Нацполіції, доручено розгорнути додаткові пункти незламності, які мають бути забезпечені засобами обігріву, освітлення, живлення для мобільних пристроїв, приготування гарячих напоїв, медичними аптечками та іншим необхідним майном. Станом на сьогодні в області створено 361 пункт незламності, 99 із них перебувають у постійній готовності.

 

 

 Керівникам районів та самоврядних органів також рекомендували до 24 лютого 2025 року здійснити перевірку готовності систем життєзабезпечення в територіальних громадах до безперервної роботи впродовж не менше 24 годин в умовах можливого відсутності електропостачання. Окрім того, їм доручено забезпечити засобами аварійного енергоживлення об’єктів критичної інфраструктури; організувати підвезення палива, необхідного для роботи електрогенераторів; подбати про максимальне заповнення наявних резервів з технічною водою, організацію підвезення води до місць проживання людей, введення ощадного режиму водопостачання для задоволення санітарних потреб; підготувати аварійно-відновлювальні бригади до реагування на можливі аварії та надзвичайні ситуації на об’єктах критичної інфраструктури.

Читайте також: «На волинському Стоході хижа норка атакувала лебедину зграю».

Реклама Google
 

Telegram Channel