Курси НБУ $ 41.59 € 43.51
Човен українських полярників зацікавив велетня з Антарктиди (Відео)

В Антарктиці горбані кілька місяців наїдаються крилем, щоб потім подолати тисячі кілометрів до тепліших місць розмноження та повернутися назад наступного року.

Фото: facebook.com.

Човен українських полярників зацікавив велетня з Антарктиди (Відео)

Під час морського виїзду українські вчені побачили горбатого кита та підійшли ближче, щоб провести дослідження

Українські науковці намагалися виміряти його розміри за допомогою дрона, зробити фотоідентифікацію й узяти зразки шкіри та жиру.

Про це пише Національний антарктичний науковий центр.

Поки тривали вимірювання, кит неабияк зацікавився човном і почав плавати під ним та навколо. Така гра продовжувалася близько 15 хвилин.

Горбань пускав фонтани, округлював спину, показував хвостик, а в один момент навіть перевернувся животиком догори та став плескати грудними плавцями (це нечасто можна побачити).

Щоправда, одним плавцем він легенько зачепив човен з полярниками, чим трохи їх збадьорив:) Але після цього чемно відплив.

Варто зауважити, що зазвичай горбаті кити не становлять загрози людям у човнах: поводяться обережно і не агресивно. Але якщо інтерес тварини стає нав'язливим, а її дії — небезпечними, то полярники припиняють спостереження і потихеньку відходять, щоб не зачепити двигуном.

Цікаво, що за розмірами цей кит — вдвічі довший, ніж наш човен Підрахунки за відео дозволили встановити, що його довжина становить 9,6 метрів. Це ще молода тварина, адже дорослі горбані сягають 13-15 м завдовжки.

Під час цієї зустрічі біологу 29-ї УАЕ Світозару Давиденку вдалося зібрати різну інформацію про кита. Окрім визначення розміру, вчений сфотографував хвостовий плавець велетня: малюнок на ньому в горбанів унікальний, як відбиток пальців у людини.

Тепер цього кита буде внесено в міжнародну ідентифікаційну базу, і коли його знову зафіксують дослідники, то можна буде порівняти, як він змінився за цей час.

Завдяки таким дослідженням вчені отримують цінну інформацію про успішність розмноження найбільших тварин планети, наявність в них кормової бази, їхні міграції тощо.

Відео: Олександр Мацібура

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Очільниця спортивної школи на Волині отримала нагороду за жіноче лідерство.

Реклама Google

Telegram Channel