Курси НБУ $ 41.74 € 43.79
У Луцьку обговорили питання підтримки ветеранів на рівні громад

Ольга Данілова наголосила, що впровадження ветеранської політики на рівні громад є критично важливим.

Фото: Фейсбук.

У Луцьку обговорили питання підтримки ветеранів на рівні громад

24 лютого до Луцька приїхала радниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань ветеранської політики Ольга Данілова

Вона зустрілася з начальником ОВА Іваном Рудницьким та представниками громад Волині, щоб запропонувати співпрацю у сфері ветеранської політики.

Про це інформують у Волинській ОВА.

Під час зустрічі з громадами представниця Уповноваженого ВРУ з прав людини у Волинській області Юлія Спас повідомила, що за минулий рік до неї надійшло понад 2 800 звернень, тоді як у 2023 році їх було 1 500. За її словами, збільшення кількості звернень свідчить про зростання довіри до інституції.

«Наша інституція не заміняє органи державної влади чи місцевого самоврядування, але сприяє поновленню порушених прав. У нас є комунікація з Волинською ОВА, зокрема, управлінням з питань ветеранської політики, і сьогоднішня зустріч – це не просто розмова, а ще один спосіб для обміну досвідом»,– зазначила Юлія Спас.

Ольга Данілова наголосила, що впровадження ветеранської політики на рівні громад є критично важливим.

«Вважаю, що громади та держава повинні взяти відповідальність за ветеранів так само, як вони взяли зброю, щоб захистити Україну. Мені цікаво почути ваш досвід, дізнатися, як громади підтримують ветеранів і як вони діляться своїми напрацюваннями»,– сказала радниця Омбудсмана.

Вона поділилася своїми контактами для подальшої співпраці та координації роботи на рівні громад, а також запевнила у готовності допомагати в розв’язанні проблемних питань ветеранів.

Досвідом у реалізації ветеранської політики на місцях поділилися представники Боратинської, Маневицької та Ківерцівської громад.

Потому Олег Кобилинський, директор департаменту з питань ветеранської політики Луцької міської ради, розповів про сайт «Твій шлях додому» (https://www.shlyahdodomu.com/).

«На ресурсі є багато корисної інформації щодо працевлаштування ветеранів та їхніх можливостей. Якщо є юридичні питання, можна скористатися розділом «юридична допомога». Передавайте цю інформацію своїм фахівцям з супроводу ветеранів», – зазначив він.

На зустрічі також були розповсюджені контакти радника з питань ветеранської політики голови ОДА Андрія Козюри, очільниці управління з питань ветеранської політики облдержадміністрації Віти Прокопчук та Юлії Спас для подальшої комунікації.

До слова, на Волині вже працюють 28 спеціалістів із супроводу ветеранів у 23 громадах, які з грудня 2024 року опрацювали 866 звернень від ветеранів, членів їхніх сімей, родин загиблих Захисників та Захисниць. Усіма громадами області прийняті рішення про введення штатних одиниць до комунальних установ або укладені угоди про співробітництво.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Від науки до практики: у Луцькому виші пропонують сучасні технології реабілітації для волинян.

Реклама Google

Telegram Channel