Курси НБУ $ 41.74 € 43.79
Волинь вшанувала Лесю Українку: 154 роки незламного духу і слова

Її життя, її творчість і досвід навіть зараз є визначальними.

Фото: Фейсбук.

Волинь вшанувала Лесю Українку: 154 роки незламного духу і слова

У 154 річницю від дня народження видатної української поетеси Лесі Українки волиняни вшанували свою легендарну землячку

Участь в меморіальних заходах взяли представники громадськості та влади, студентська і учнівська молодь, творча інтелігенція. 

Про це інформує Волинська обласна рада. 

Леся Українка зробила величезний внесок в українську літературу, її твори знають в усьому світі, а особистість слугує прикладом незламності українського духу. На цьому наголосив у своєму виступі доктор філологічних наук, професор ВНУ імені Лесі Українки Сергій Романов. 

«Її життя, її творчість і досвід навіть зараз є визначальними. Вона знала чужину і її гіркий хліб з примусу. Вона знала, що таке боротьба у майже безнадійних умовах з потугою, яка й сьогодні протистоїть Україні, але ми маємо досвід тих, хто вистояв у цій боротьбі. Вона тоді знала, що ким би не був росіянин, він буде будувати імперію. Натомість для українців важливо розбудовувати націю. Тому цим пронизана її творчість – волею, енергією, світлом», - сказав Сергій Романов.

Присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника Лесі Українки та заслухали авторський твір «До Лесі Українки», який виконала учениця Центру культури «Княгининок» Катерина Самуйліч.

Родина Лесі Українки переїхала до Луцька зі Звягеля Житомирської області і жила тут близько трьох років до переїзду в село Колодяжне Ковельського району. Перебування у Луцьку вона згодом описала у своїх спогадах. У нашому місті Лариса Косач створила першу поезію »Надія». Вірш був написаний під впливом арешту тітки – Олени Антонівни Косач.

 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Лесина Волинь: за рік 13 тисяч туристів відкрили для себе садибу Косачів (Відео).

Реклама Google

Telegram Channel