Курси НБУ $ 41.34 € 45.85
Ексгенпрокурор Юрій Луценко розповів про кримінальну справу  з прицілом на Залужного

«Тому кримінальну справу, яку вони порушили проти Залужного, я б на їхньому місці вже давно закрив. Бо вона явно веде до іншого адресата», – вважає Юрій Луценко.

Фотоколаж із сайту pravda.com.

Ексгенпрокурор Юрій Луценко розповів про кримінальну справу з прицілом на Залужного

Про це політик і громадський діяч, який був учасником війни з росією, повідомив в ексклюзивному інтерв'ю головному редактору газети «Високий замок» Наталії Балюк

– ... Солдати зазвичай не люблять гене­ралів, не люблять штабних, але Залуж­ний для них – батько. Що б далі не було, люди вже визначилися з ним як альтер­нативою нинішньому президент, заявив Юрій Луценко в інтерв'ю «Високому замку». – Так, ми не знаємо достеменно, чи він піде. Але підказку нам дає сам президент Зелен­ський. Кримінальну справу, по суті, про­ти генерала Залужного та його команди порушили 11 квітня 2022 року. У цей день була звільнена Київщина. Команда ДБР і лейтенанта Баканова з СБУ повернулася із Закарпатського «котла», їх викликали на Банкову і в цей день порушили кримі­нальну справу з прицілом на Залужного та інших військових, які, виявляється, не­дооцінили загрозу і допустили вклинення російських військ на територію України. У цій справі допитано 500 військових і жод­ного цивільного – ні президента, як Вер­ховного командувача, ні двох міністрів оборони, ні секретаря Ради нацбезпеки.

За тиждень до недавнього арешту хар­ківських бойових офіцерів Залужний ра­зом із прем'єр-міністром Британії при­їхав в Україну. Він мав зустріч з Єрмаком, і йому повторно було запропоновано стати уже зараз прем'єр-міністром, а в майбут­ньому очолити список прези­дентської партії. На що Залуж­ний відповів дипломатично, але негативно. Сказав, що говорити про внутрішню українську полі­тику послу забороняється. Піс­ля цього з ним провів аж три бе­сіди чинний міністр оборони. Сказав, або погоджуйся, або постраждають генерали з його оточення. Він відмовився і по­летів у Лондон. Через декілька днів троє бойових офіцерів Хар­кова були затримані.

– Резонансне інтерв'ю ге­нерала Наєва – це на випе­редження?

– Це відповіді, допоки ще можна говорити. Наєва допиту­вали десь півтора року тому. Він прийшов до слідчого без адво­ката. Йому задали два десятки запитань, які підганяються під звинувачення. Коли він сказав, що хоче розповісти, чому не мо­гли виводити війська з казарм, слідчі сказали, що їм це не ціка­во. Наєв розповів про цей до­пит знайомому адвокату, той сказав, що треба було наполяг­ти на дачі своїх пояснень. Бо ви­йшло як в анекдоті, коли Папа Римський приземлився у Пари­жі і його спитали, чи збирається він іти на побачення з проститут­ками. Папа Римський натомість спитав: «А що, в Парижі є про­ститутки?». Зранку всі газети на­писали: «Перше запитання Папи Римського у Парижі – чи є тут проститутки?».

Реклама Google

Рік генерал Наєв намагається надати слідчому свої пояснення, той відмовля­ється. Тому абсолютно правиль­но зробив генерал Наєв, що вий­шов у ЗМІ і пояснив ситуацію. По-перше, це буде долучено до матеріалів справи, по-друге, суспільство задумається над пи­танням, що ж сталося у люто­му 2022 року. Річ у тім, що, згід­но з Конституцією, військові не можуть самостійно приймати рі­шення про будь-яке переміщен­ня військ за межі казарм, крім полігонів. Чому так робиться? Щоб не було військових пере­воротів. Люди обирають прези­дента, він автоматично стає Вер­ховним головнокомандувачем, і тільки з його дозволу війська мо­жуть переміщатися. Новообра­ний президент мав підписати стратегічний план використання Збройних сил, частиною якого є стратегічний план розгортан­ня військ у разі війни. Він його не підписав по нинішній день. У кінці літа 2021 року призначили ново­го Главкома Залужного, і він по­чав добиватися, щоб якісь пла­ни надали військам. Їх не надали, бо тоді були більш важливі речі – треба було посадити Порошен­ка. Ви ж пам’ятаєте листопад-грудень 21-го року – Порошенка судять…

А те, що росія повним ходом готується до вторгнен­ня, нікого особливо не обходи­ло. Ще одна цифра в матеріалах цієї кримінальної справи – 52 ін­формації від західних союзни­ків, які Україні надавали з серпня 21-го року, коли, якою дорогою і які сили ворога підуть на Київ. Що мав зробити президент у разі загрози нападу? Оголоси­ти мобілізацію, воєнний стан і підписати указ про застосуван­ня Збройних сил. Але президент вперто не хотів визнавати ані да­них ЦРУ, ані попередження Бай­дена, ані вимог опозиції готу­ватися до війни. До останнього дня не вводив воєнного стану.

Він мав зустріч з Єрмаком, і йому повторно було запропоновано стати уже зараз прем'єр-міністром, а в майбут­ньому очолити список прези­дентської партії. На що Залуж­ний відповів дипломатично, але негативно.

Про що каже генерал Наєв? Без указу про застосування Зброй­них сил і введення воєнного ста­ну військові не можуть вийти з казарм. Бо це путч, тюрма. По­при це, що Наєв сказав, але не на повний голос. За шість днів до війни, так і не дочекавшись відповідних указів президента, Наєв, Залужний і міністр оборо­ни Резніков пішли на екстраор­динарний крок – самі підписа­ли документ про розгортання в разі військової ситуації військ. На базі цього документа оголо­сили маневри «Відлига-22», і за чотири дні до початку війни по­чали рухати війська. Перед Чер­ніговом з’явився перший танко­вий батальйон Першої танкової армії, який вийшов із Київсько­го полігону, а також 58-ма Меха­нізована мотострілкова брига­да. До Харкова приїхала бригада ЗСУ у цивільному. А на трасі від білорусії до Києва з’явився з Рів­ненського полігону танковий ба­тальйон.

Завдяки цим рухам за три дні до війни Чернігів не був окупований, Київ не був з Жито­мирської траси повністю оточе­ний, а Харків зміг відбитися. Все це робилося не завдяки, а всупе­реч бездіяльності чинного пре­зидента.

Тому кримінальну спра­ву, яку вони порушили проти Залужного, я б на їхньому місці вже давно закрив. Бо вона явно веде до іншого адресата.

А що сталося з Наєвим після інтерв'ю, всі знають? Його відправили на фронт у напівоточення на капі­танську чи, можливо, майорську посаду…

Після війни Президен­том України має бути військо­ва людина. У президента є дві конституційні функції – керуван­ня військами і керування зовніш­ньою політикою.

Відеоверсія розмови:

Читайте також: Юрій Луценко: «Хотів би побачити вердикт бійців на «скаргу» Яременка.

Telegram Channel