
За п’ять яскравих днів учасники заходу поринули у справжню атмосферу творчості та взаємної підтримки, яка надихнула їх на нові звершення.
Зцілення мистецтвом: у курортному селищі на Волині організували захід підтримки переселенців
В маєтку Nester House, що у Світязі, 28 лютого - 4 березня відбулася зустріч, спрямована на підтримку інтеграції та адаптації внутрішньо переміщених осіб через культуру, творчість і спільний досвід
Два десятки українців, які змушені були покинути свої домівки через війну, приїхали у Світязь, аби відпочити, поспілкуватися та надихнутися природою Шацького краю.
Про це пише Район.Шацьк.
Проєкт реалізували за підтримки Європейського Союзу у рамках програми «Culture helps/Культура допомагає», а організатором виступила громадська організація «Квітка Полісся». Проєкт «Culture helps/Культура допомагає» впроваджує ГО «Інша освіта» та zusa, за фінансування Європейського Союзу в межах спеціального конкурсу пропозицій для підтримки українських переміщених осіб та українського культурного та креативного секторів.
За п’ять яскравих днів учасники заходу, що пройшов у затишних стінах маєтку Nester House у Світязі, поринули у справжню атмосферу творчості та взаємної підтримки, яка надихнула їх на нові звершення. Смачна їжа та релакс у чанах створили атмосферу затишку та спокою.
Гостей зустріли учасниці місцевого гурту «Острів'яночка». Наповнені енергією, учасники вирушили на захопливу екскурсію до мальовничого Шацького національного парку, де природа своїми барвами дарувала незабутні враження і відкривала нові горизонти.

Протягом заходу гостей чекали кулінарні та творчі майстер-класи, де вони мали змогу не лише відкрити нові смаки, але й розкрити власну креативність: учасники готували щуку по-шацьки за традиційними рецептами та експериментували з приготуванням гречаного киселю, насолоджуючись кожною хвилиною спільного творчого процесу. Світязька народна майстриня Катя Бойко вразила всіх своїм майстер-класом, надихаючи учасників відкривати нові таланти та втілювати ідеї в життя.
Не обійшлося і без психологічних тренінгів та інтерактивних ігор, які допомагали подолати стрес і адаптуватися до нових умов, даруючи кожному відчуття внутрішньої гармонії. Зустріч із представниками місцевої влади та майстер-клас з народних ремесел стали додатковою можливістю для обміну досвідом, пошуку нових шляхів розвитку та поглиблення культурного діалогу. Цей захід не лише сприяв швидкій соціалізації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб, але й відкрив перед ними нові перспективи для самовираження, професійного зростання та побудови кращого майбутнього.
Захід сприяв швидкій адаптації та соціалізації внутрішньо переміщених осіб, дозволивши їм відчути себе частиною нової громади. Психологічні тренінги надали важливу підтримку, а майстер-класи та екскурсії сприяли культурному обміну та встановленню нових зв’язків.
Представники ГО «Квітка Полісся» зазначили, що спільні активності відкрили перспективи для подальшого розвитку та пошуку можливостей для роботи й самозайнятості.




Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Від вчителя до підприємця: історія ветерана з Волині, що створює металеві меблі (Відео).
