Курси НБУ $ 41.48 € 44.75
Ремонт моста у Луцьку вартуватиме майже 3,6 мільйона гривень

Ремонт триватиме з березня по грудень цього року і в ці ж місяці 2026-го.

Фото: Фейсбук.

Ремонт моста у Луцьку вартуватиме майже 3,6 мільйона гривень

У Луцьку відремонтують міст через річку Стир, що на вулиці Шевченка

Підряд отримало підприємство «РБП Транс-Мост». Вартість ремонту – майже 3,6 мільйона гривень. Хоча ще кілька років тому йшлося про вдесятеро вищу суму. 

Інформація про тендер розміщена в системі публічних закупівель «Prozorro», пише «Сила правди».

Департамент житлово-комунальних послуг Луцької міської ради як замовник робіт у технічних вимогах конкретизував, що підрядник має демонтувати металеві поручні мосту, зрізати поверхню бетонних конструкцій, розібрати дорожнє покриття й залізобетонні елементи, а тоді відновити тротуари й огородження, а також захисний шар бетону нинішніх конструкцій. 

Підряд дістався єдиному учаснику тендеру – волинському товариству з обмеженою відповідальністю «РБП Транс-Мост». 26 лютого сторони підписали договір. Фірма понизила стартову ціну на 73 тисячі гривень і буде ремонтувати міст за майже 3,6 мільйона гривень. Щоправда, спочатку компанія мусила усунути невідповідності у документації, оскільки одразу не надала інформацію про ціни та характеристики усіх матеріалів, а також мала неточності щодо будівельного обладнання та локального кошторису. 

5 березня представники Луцької міськради підписали з підрядником додаткову угоду: у ній уточнили, що ремонт триватиме з березня по грудень цього року і в ці ж місяці 2026-го.

За календарним графіком, у 2025 році фірмі планують заплатити 2 мільйони гривень, а у 2026-му – близько 1,6 мільйона.

Про те, що треба довести до ладу міст на вулиці Шевченка, у Луцьку вже говорили у 2021 році. Тоді міський голова Ігор Поліщук узагалі розповідав про план реконструювати його та зробити три смуги руху замість двох, аби вирішити проблему із заторами. Крім того, міст справді виглядає аварійним, тож до початку повномасштабної російсько-української війни місцева влада була готова вкласти у цей проєкт щонайменше 30 мільйонів гривень. 

Плани на міст змінилися, якщо вірити владі, через особливість дорожньої розв’язки. У звіті за 2024 рік міський голова Ігор Поліщук пояснив: спеціалісти з ЛНТУ виконали комп’ютерне моделювання і прорахували, що кільце, розташоване на перехресті вулиць Набережної і Шевченка, не дасть можливості збільшити пропускну здатність розв’язки розширенням мосту на одну смугу. Тож замість реконструкції буде поточний ремонт. У владі поки не знають, чи вдасться не перекривати міст під час робіт.

«Тому ми виділили кошти і провели тендер на ремонт тротуарів, швів та поруччя… Можливо, доведеться міст перекрити. Сподіваємося, що нам вдасться налагодити такий режим, щоб це перекриття не займало надто багато часу», — розповів міський голова.

Що ж до підрядника, то компанія «РБП Транс-Мост» зареєстрована у селі Ратнів на Волині 17 років тому. Її основна діяльність – будівництво мостів та тунелів. Керівник – Володимир Рицай.

Прикметно, що «РБП Транс-Мост» фігурувала у низці розслідувань щодо державних тендерів. До прикладу, фірму у 2023 році запідозрили у змові з представниками Львівської облдержадміністрації та присвоєнні бюджетних коштів під час ремонту мосту «Пирятин – Гараєць». Утім кримінальну справу згодом закрили, не довівши кримінального правопорушення.

Також на Львівщині один із тендерів на 6,4 мільйона гривень щодо ремонту мосту, де підряд отримала компанія «РБП Транс-Мост», Бюро економічної безпеки скасувало. Крім того, в одному із тендерів на Волині на поточний ремонт мосту на автодорозі Стара Вижівка – Буцинь аудитори виявили порушення: умови договору, який уклали з підрядником, не відповідали вимогам тендерної документації. Служба відновлення та розвитку інфраструктури як замовник вирішила через суд скасувати висновок аудиторів, однак безрезультатно. 

За інформацією аналітичної системи  YouControl, у 2024 році загальні доходи «РБП Транс-Мост» сягнули майже 202 мільйонів гривень, тоді ж як у 2023 році вони становили 105 мільйонів. А впродовж 2016-2025 років фірма підписала 87 договорів з державними і комунальними установами на загальну суму майже 539,5 мільйона гривень. Найбільше – у Волинській області, де компанія виграла 46 тендерів, та у Львівській області – 35. Також волинська фірма перемагала в закупівлях у Житомирській та Тернопільській областях. 

«Сила правди» писала, що ця компанія у 2022 році була третьою за сумою освоєних на тендерах від Служби місцевих автомобільних доріг у Волинській області коштів: їй виплатили понад 8 мільйонів гривень. А в 2023 році за ремонт волинських доріг фірма отримала майже 28 мільйонів гривень. 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Невідомі обрізають дроти датчиків тепла у Луцьких багатоповерхівках.

Реклама Google

Telegram Channel