Ось він, бобер – строгий вегетаріанець.
Волинська глибинка: «Не вбивай бобра, бо не матимеш добра!»
Вже декілька років поспіль у заплаві річки Стохід, поряд із парком селища Любешів, екологи спостерігають за бобровою хаткою, яка щорічно збільшується
А в цьому році екоосвітяни Національного природного парку «Прип’ять – Стохід» зафіксували поблизу неї ще одну домівку тварин, яких називають найкращими будівельниками.
Свого часу, за інформацією спеціалістів парку, бобрів відносили до рідкісних представників фауни через катастрофічне зменшення їх чисельності у результаті неконтрольованого відстрілу, зміни умов існування. А ось в останні роки найбільший гризун із числа фауни України суттєво розширив свій ареал, чисельність його у Східній Європі зросла. Збільшилася популяція «найкращих будівельників» і на території Національного природного парку «Прип’ять – Стохід»…


На Поліссі бобри будують хатки. Задля запобігання проникнення хижаків у житло, вони штучно підвищують рівень води, споруджуючи греблі, таким чином, щоб вхід у нору знаходився під водою. Бобри – строгі вегетаріанці. Основний їх раціон складається з кори та пагонів прибережних дерев (верби, осики, тополі). Харчуються вони і травою.

Екологи застерігають, що полювання на території Національного парку на бобра, як і на інших тварин, заборонене (незаконне знищення його карається штрафом у розмірі 7898 гривень). І нагадують народну мудрість: «Не вбивай бобра, бо не матимеш добра!».
Олена ВОЛИНЕЦЬ.
Читайте також: Показали красу весняних краєвидів природи, що пробуджується у національному парку Волині (Фото).
