Курси НБУ $ 41.32 € 44.63
Чи варто видаляти каталізатор? Розбираємо всі за і проти

Фото із сайту kata.net.ua.

Чи варто видаляти каталізатор? Розбираємо всі за і проти

Каталізатором називається каталітичний нейтралізатор, який є важливим компонентом вихлопної системи автомобіля. З його допомогою відбувається нейтралізація шкідливих речовин у вихлопі і цим вони не потрапляють в атмосферу при роботі силового агрегату. Встановлюється цей елемент між двигуном та глушником.

Чадний газ, оксиди азоту та вуглеводні перетворюються в результаті на азот, воду та вуглекислий газ, що не так шкідливо для екології. Але іноді доводиться видалити каталізатор на авто та не кожен знає як плюси, так і мінуси цього заходу. Тому потрібно детально розібратися з ними, оцінити ризики та можливі переваги.

Чому зношується каталізатор?

Він має певний ресурс і коли перестає виконувати свої функції, тоді відбувається видалення. У середньому ресурс становить від 80 до 150 тисяч кілометрів. Коли він виходить із ладу, тоді відбувається зниження здатності очищати та виводити вихлопні гази. Вони можуть частково повертатись у двигун, а це негативно впливає на його роботу. У деяких сучасних автомобілях про поломку каталізатор скажуть відповідні помилки під час діагностики.

Плюси та мінуси видалення каталізатора

Цей процес є досить спірним, тому потрібно вивчити всі за і проти. Переваг видалення каталізатора кілька:

  • підвищення потужності (відбувається зниження опору для вихлопних газів, тим самим двигун має збільшення потужності);
  • зміна витрати палива (відбувається це у бік зменшення, про що помічають багато водіїв відразу після видалення);
  • зниження температури вихлопу (це позитивно позначається довговічності деяких елементів вихлопної системи).

Мінуси також варто відзначити. Перший з них – це підвищення викидів шкідливих речовин і якщо потрібно пройти технічний огляд у деяких країнах, тоді цього не вдасться зробити. Також у деяких автомобілів може збитися програма контролю та підготовки паливної суміші, відповідно потрібно перепрошувати двигун, а це додаткові витрати.

Що робити після видалення каталізатора?

Насамперед потрібно зробити заміну, а саме встановити полум'ягасник або резонатор. Це дозволить зменшити звук вихлопу та зберегти певний ступінь нейтралізації вихлопних газів. Прошивка електронного блоку управління (ЕБУ) важлива для того, щоб усунути помилки у зв'язку з відсутністю датчиків (лямбда-зондів).

У разі неможливості виконати прошивку можна встановити механічні обманки, за допомогою яких відбувається імітація роботи каталізатора. Згодом потрібно регулярно перевіряти стан роботи вихлопної системи.

Реклама Google

Telegram Channel