
Такий осередок наразі - єдиний на теренах заходу України.
В Луцьку відкрили простір для дітей та молоді з аутизмом
Унікальний і єдиний на теренах західної України осередок турботи і розвитку відкрили у міжнародний день поширення інформації про аутизм
Проєкт втілено в життя з ініціативи ГО «Янголята», під патронатом та за всебічної підтримки релігійної благодійної організації «Карітас-Спес Луцьк». Презентацію соціального простору від імені Волиньради відвідав заступник голови Григорій Пустовіт, інформує обласна рада.

Керівниця ГО «Янголята» Юлія Поліщук зауважила, що основна мета організації – це захист та адвокація прав осіб з аутизмом, а також соціалізація таких дітей і їхніх сімей. «Втілити цю ідею в життя мене спонукав мій син. Я розумію, що аутизм – це назавжди і усвідомлюю, наскільки важливо таким дітям бути в соціумі, вони до цього прагнуть. Я хочу, щоб було таке місце, щоб ці діти, коли не стане нас, батьків, мали можливість повноцінно жити. І ми йдемо до цього, поступово набуваємо досвід, завдяки підтримці благодійників, волонтерів, ініціюємо різні соціальні проєкти, поїздки, групові заняття. І дуже тішимося, що в нас з’явилась така людина, як отець Павло Хом’як, адже саме за його підтримки ми змогли дати нове дихання нашому простору соціального розвитку в рамках денного догляду для дітей та молоді з аутизмом», - зазначила вона.

«Мета цього простору - продемонструвати, що аутизм - не вирок, а виклик долати труднощі. Я хочу щиро подякувати усім нашим друзям з громадської організації «Янголята», з котрими ми показуємо, що завдяки співпраці усе можливо. Особлива вдячність батькам, які виховують діток з аутизмом, ви супер герої, на яких тримається цей світ. Пам’ятайте, що ми завжди поруч, ми готові розділяти ваші проблеми та труднощі», - наголосив керівник релігійної благодійної організації «Карітас-Спес Луцьк парафії св. Петра й Павла», отець-канонік Павло Хомʼяк.

У центрі підтримки, розвитку та соціалізації діти та молодь з аутизмом матимуть можливість розкривати свої таланти, спілкуватися та відчувати себе прийнятими та зрозумілими для соціуму. На разі тут 8 працівників, які мають відповідні освіту та досвід з надання комплексу соціальних послуг. Зокрема, з відвідувачами займаються праце- і арт-терапією, соціальною адаптацією, хореографією та музикою, працюють також психолог і фізіореабілітолог.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт висловив вдячність ідейним натхненникам проєкту від імені голови та депутатського корпусу. «Щиро зичу, щоб у цих стінах діти та молодь зуміли реалізувати себе, розкрити свої таланти і здібності, бо кожен із них має хист. Серед аутистів є геніальні математики та митці. Тож нехай вони проявляють себе, свою особистість, своє бачення світу і діляться цим із нами. Щиро дякую особисто отцю Павлу та усій релігійній громаді, за те, що долучилися і повсякчас підтримуєте цих діток та їх батьків», - підкреслив він.

У програмі заходу також експонувалась виставка робіт вихованців та відкрите хореографічне заняття «Козацькому роду нема переводу».

