Співвідношення між «копійкою» та «шагом» дорівнюватиме 1 до 1.
Замість «копійок» в Україні будуть «шаги»
Це поверне українським монетам власну ідентичність. Крім того, грошовий обіг очиститься від російського впливу, а зміна назви монет сприятиме дерусифікації та деколонізації
Співвідношення між «копійкою» та «шагом» дорівнюватиме 1 до 1 і цей перехід не потребує додаткових витрат із державного бюджету.
Про це заявив голова Національного банку Андрій Пишний в інтерв’ю «Українському радіо».
«Жодних додаткових витрат із державного бюджету це за собою не нестиме. Жодного вилучення тієї монети, яка є в обігу, не буде. Після ухвалення відповідного рішення Верховною Радою (а ми дуже на це сподіваємося) Національний банк припинить карбувати копійки і почне карбувати дрібну питому українську монету – шаги», – сказав він.
Пишний підкреслив, що впровадження шага на купівельну спроможність гривні жодним чином не вплине.
За його словами, в обігу є 14 млрд розмінної дрібної монети номіналом 10 і 50 копійок. І Нацбанк, щоб підтримувати відповідний обіг монети, повинен щороку докарбовувати щонайменше 20 млн.
«Ми не карбуємо монету 10 копійок, але 50 копійок ми повинні будемо ще певний час докарбовувати. Їх в обігу приблизно на рівні півтора мільярди. І ми хочемо, щоб наступний тираж, який ми повинні будемо докарбувати, вже був викарбуваний не копійками, а шагами», – сказав голова НБУ.
Він додав, що для цього «потрібно ухвалити лише декілька змін в українському законодавстві».
Довідка:
У вересні 2024 року Нацбанк ініціював зміну назви розмінних монет із «копійка» на «шаг» для відновлення історичної справедливості. На території України від часів Гетьманщини й до доби Української Революції 1917–1921 років використовувалася дрібна монета «шаг».
Читайте також: Китай обіцяє США помсту.
