Курси НБУ $ 41.34 € 45.85
Як обрати радіатор опалення в нову квартиру?

Фото із сайту salon-tepla.com.ua.

Як обрати радіатор опалення в нову квартиру?

Радіатори опалення відіграють ключову роль у створенні комфортного мікроклімату в будинку чи квартирі. Це не просто елемент системи опалення, а важлива складова, що впливає на тепло, затишок та енергоефективність. Також батареї стають частиною інтер'єру, тому їхній зовнішній вигляд має значення. Сучасні моделі поєднують у собі функціональність і стиль, гармонійно вписуючись у будь-який простір.
 
Вибір радіаторів опалення - це відповідальне рішення, яке впливає на комфорт і енергоефективність у вашому будинку. Неправильний вибір може призвести до неефективного обігріву, високих витрат на опалення та навіть поломок/затоплення. В магазині Салон Тепла досвідчені консультанти допоможуть підібрати підходящий варіант, на підставі ваших побажань та вимог приміщення. 

На що варто звернути увагу, при виборі радіатора опалення для нової квартири:

Тип опалювальної системи

  • Централізоване опалення - якщо квартира підключена до центральної системи, зверніть увагу на радіатори, які витримують високий тиск (10-16 бар). До таких входять: сталеві панельні батареї, біметалічні чи алюмінієві радіатори.
  • Автономне опалення - за наявності власної системи опалення вимоги до радіаторів менш суворі, і можна вибирати варіанти з урахуванням особистих переваг теплопередачі та дизайну. Підходять варіанти з робочим тиском 4-10 бар. До таких входять: всі типи радіаторів, включаючи трубчасті та дизайнерські варіанти приладів опалення.

Матеріал радіатора

  • Біметалічні (сталева сердцевина, алюмінієва оболочка) - найпопулярніший вибір для централізованих систем, особливо для будинків старого житлового фонду. Оскільки вони стійкі до перепадів тиску, корозії та довговічні. Витримують тиск до 35 бар.
  • Алюмінієві (повністю з алюмінію) - легкі, з високою тепловіддачею, але менш стійкі до агресивної води та перепадів тиску. Витримують тиск 16 бар.
  • Чавунні - довговічні, мають високу теплоємкість, добре зберігають тепло, але довго і нагріваються, прилади відрізняються великою вагою. Підійдуть для любителей класичного стилю, ідеально впишуться в ретро-інтер'єр. Робочий тиск 8-10 бар.
  • Сталеві панельні (чорна листова сталь) - доступні за ціною, їх найчастіше встановлюють забудовники, величезний розмірний ряд. Панельні батареї мають простий дизайн, але ефективні по тепловіддачі. Робочий тиск - 10 бар.
  • Трубчасті сталеві радіатори (чорна листова сталь) - сучаний зовнішній вигляд,  улюблений варіант дизайнерів інтер'єру. При їх виборі зверніть увагу на робочий тиск приладу, зазвичай він варьюється від 6 до 10 бар. 
 

Тепловіддача батареї - середня норма розрахунку потужності радіатора 80-100 Вт на 1 квадратний метр.

Приклад розрахунку: кімната 20 м2 * 80 Вт = 1600 Вт (необхідна потужність для цієї площі)

Дизайн та розмір

Вибирайте розмір радіатора в залежності від місця встановлення. Якщо прилад буде стояти під вікном - для правильного теплообігу необхідно відступити мінімум  по 10 см від підлоги та підвіконня. 

Сучасні радіатори бувають із різним дизайном: вертикальні, горизонтальні, підлогові чи настінні моделі. Окрім вибору дизайну доступне фарбування приладу в будь-який колір по палітрі Рал Класік. 

Радіатор повинен відповідати площі приміщення та гармонійно вписуватися в інтер'єр. Правильний вибір радіатора опалення дозволяє створити комфортні умови, знизити витрати на опалення та продовжити термін служби усієї системи. Перед покупкою важливо враховувати тип опалення, характеристики приміщення та кліматичні умови.

Рекомендація - якщо ви маєте сумнів, проконсультуйтеся з професійним сантехніком або менеджером нашого магазину. Він підкаже, які радіатори є оптимальними для вашого типу опалювальної системи, умов експлуатації та площі приміщення.

Реклама Google

Telegram Channel