
У Луцьку формують маршрут між реабілітаційним центром і госпіталем.
У Луцьку створюють перший безбар'єрний маршрут для ветеранів і маломобільних осіб
Проєкт «Рух без бар'єрів» впроваджується в межах Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні та перебуває під патронатом Першої Леді Олени Зеленської
Його реалізацію забезпечує Міністерство розвитку громад та територій України, обласні військові адміністрації, громади.
Про це повідомили у Луцькій міській раді.
В межах цього проєкту в пілотних містах створюються безбар’єрні маршрути. Ці маршрути – не лише про фізичні зміни у міському середовищі, а й про комплексний підхід до створення доступного простору, що охоплює інформаційну, суспільну, економічну, цифрову та освітню складові. Це пріоритет, який має інтегруватися у всі сфери життя громадян.
Луцька громада долучається до реалізації цього проєкту. Сьогодні не треба пояснювати, чому важливо прибирати перешкоди, які заважають нам під час пересування містом. Велика кількість військових повертається з фронту з пораненнями, які потребують не лише медичної допомоги, а й повноцінної інтеграції у життя суспільства через доступний міський простір, транспорт і сервіси. Це питання справедливості – створення умов для людей, які віддали своє здоров’я за країну.
Що таке безбар’єрний маршрут?
Безбар’єрний маршрут – це комфортний і доступний шлях, який дозволяє людям з інвалідністю, літнім людям, батькам із візочками, особам з тимчасовими травмами та іншим маломобільним групам населення безперешкодно пересуватися громадським простором, отримувати необхідні послуги та брати активну участь у житті громади.
Так, вже розробляється перший безбар'єрний маршрут, який сполучає КП «Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади» та Луцький військовий гарнізонний госпіталь. Він пролягає через проспект Волі та вулицю Лесі Українки, де можна пішим ходом чи на кріслах колісних доїхати до кінцевої зупинки. Або ж скористатися громадським транспортом до зупинки на вулиці Богдана Хмельницького, а далі — можливість самостійного пересування до кінцевої зупинки.
Об'єкт неодноразово інспектували, зараз доопрацьовують недоліки, будуть також вестися перемовини з об'єктами бізнесу, аби був доступ до магазинів, кафе, аптек та інших об'єктів на цьому шляху.
Також на 73-й сесії міської ради передбачено фінансування на 2025 та 2026 роки на влаштування технічних засобів, механізмів та інших спеціальних пристроїв/засобів, а також спеціалізованих тактильних елементів для забезпечення доступності особам з інвалідністю. Окремо кошти також передбачені на виплату компенсацій за самостійно придбаний такий технічний засіб чи механізм.
Окрім цього, постійно працюють над облаштуванням пандусів, підйомників, зовнішніх ліфтів. За інформацією департаменту ЖКГ, станом на сьогодні є 11 звернень щодо влаштування пандусів.
За 2020 — 2024 роки було облаштовано 12 пандусів. На багатьох вулицях, проспектах встановлено пониження бордюрного каменю та тактильної плитки.
До слова, у Луцькій міській раді створено Раду безбар'єрності при Луцькому міському голові, діє програма «Громада без бар'єрів», інші заходи з соціальної інтеграції, забезпечення рівних прав і можливостей та безбар’єрності для маломобільних груп населення.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: У районному центрі Волині відкрили пам'ятні світлини та рідним Героїв вручили державні нагороди.
