Курси НБУ $ 41.19 € 45.55
Українські діти в окупації таємно заснували книжковий клуб

На загарбаних росіянами територіях українські книги спалюють, натомість пропонують книжкову окупацію «Толстоєвським» – творами Толстого, Достоєвського та інших москальських авторів.

Волинь-нова

Українські діти в окупації таємно заснували книжковий клуб

Підліткам доводиться бути обачними й проводити зустрічі лише по троє: українські книги росіяни визнали «екстремістськими» та можуть засудити до 5 років за їхнє зберігання

Діти, які мешкають в одному з тимчасово окупованих міст, де росіяни масово нищили книги в місцевих бібліотеках, заснували таємний книжковий клуб, де збираються задля обговорення української літератури. За такі дії росіяни можуть їхніх батьків позбавити батьківських прав. Про протистояння української молоді та російських неонацистів розповідає британське видання «Гардієн».

Зібрання таємного книжкового клубу відбуваються у квартирних приміщеннях. Перед цим учасники уважно перевіряють, чи зачинені щільно вікна і чи не ховається поруч шпигун, який може викрити їхню діяльність.

Імена причетних та місто, в якому організовано український книжковий клуб, у виданні не розкривають із міркувань безпеки. Дівчинку, яка заснувала книжкову організацію, називають Марійкою та пишуть, що їй – 17 років.

Юним українцям доводиться діяти дуже обережно та бути винахідливими, аби знайти необхідну літературу. Вони придумали вихід в умовах фактичної відсутності паперових книг: шукають джерела в інтернеті та опрацьовують електронні версії, а потім ретельно «чистять» історії пошуку у своїх гаджетах. Такі дії підлітки здійснюють не просто так: річ у тому, що місцева окупаційна влада іноді вилучає цифрові пристрої в українського населення, аби перевірити їх на ознаки перегляду «екстремістського» контенту.

Батьки, які дозволяють дітям навчатися за українською програмою онлайн в окупованому місті, можуть позбутися батьківських прав. 

У матеріалі «Гардієн» також йдеться про те, що батьки, які дозволяють дітям навчатися за українською програмою онлайн в окупованому місті, можуть позбутися батьківських прав. Ще одна небезпека – в тому, що довкола є чимало інформаторів, які викривають інформацію російським спецслужбам.

До речі

Рашисти знищують українську літературу на окупованих українських землях. Натомість вони завозять свою літературу, зокрема підручники та посібники, за якими змушують навчатися українських дітей в окупації. У травні 2023 року росіяни знищили харківську друкарню «Фактор-друк», яка серед іншого друкувала дитячу літературу та підручники. Її відновлювали майже рік і цими днями вона знову запрацювала.

Читайте також: «На Волині в Горохові студенти й викладачі коледжу вторгували за свою продукцію 10 540 гривень для ЗСУ (Фото)».

Реклама Google
 

Telegram Channel