Курси НБУ $ 41.19 € 45.55
УПЦ МП досі не звільнили культові національні пам'ятки на Волині

Представники УПЦ МП відверто ігнорують і законодавство, і рішення судів, і органи влади.

Фото: Фейсбук.

УПЦ МП досі не звільнили культові національні пам'ятки на Волині

Про це стало відомо під час чергового засідання депутатської тимчасової контрольної комісії з виконання рішень Волиньради щодо заборони діяльності на території області московського патріархату

Участь у роботі комісії також взяли заступник начальника ОВА Тарас Шкітер, керівники структурних підрозділів облвійськадміністрації, представники прокуратури та Національної поліції.

Про це повідомляють у Волинській обласній раді.

У порядку денному вже вкотре – питання вивільнення комплексу пам’ятки архітектури національного значення Володимирського Свято-Успенського собору релігійною громадою Свято-Успенського кафедрального собору УПЦ МП.

Попри те, що термін дії договору на користування завершився ще 1 липня 2024 року та винесено відповідні ухвали судовими органами першої та другої інстанцій, ситуація і досі не зазнала змін.

Очільник тимчасової контрольної комісії, депутат Володимир Бондар наголосив, що у цьому випадку йдеться не про релігію, а про виконання законів.

«Проблему, врешті-решт треба вирішити. Бо що довше з цим зволікати, то більше вона загострюється і вносить деструктив у суспільство. У часи великої війни переконання, що ми повинні мати українську владу, українську армію та українську церкву лише утвердилися. Одночасно, представники УПЦ МП відверто ігнорують і законодавство, і рішення судів, і органи влади. Але ми маємо бути наполегливими і чітко дати зрозуміти, що не відступимося», -

запевнив голова комісії.

Заступник начальника облвійськадміністорації Тарас Шкітер запевнив членів депутатської тимчасової комісії, що як орган державної виконавчої влади ОВА зробила усе належне, аби національна пам’ятка повернулася в державне управління – домоглася двох судових рішень щодо цього та подала клопотання про їх виконання до Володимирського відділу Державної виконавчої служби: «Ми також спрямували лист з проханням інформувати ОВА про хід виконання судового рішення та у разі добровільної згоди боржника повідомити про це із зазначенням дати та часу, на який комісія з приймання-передачі культових споруд прибуде для підписання акту приймання-передачі».

За його словами, перший десятиденний термін на це спливає вже 7 квітня. У разі відмови релігійної громади звільняти пам’ятку виконавча служба, відповідно до процедури, ще двічі має визначити такий же період на виконання судового рішення і тільки після цього вдаватиметься до примусового виселення.

Депутат Андрій Бокоч переконаний, що керівництво релігійної громади Свято-Успенського кафедрального собору УПЦ МП не тільки і надалі усіляко затягуватиме вивільнення храму, а й вдасться до провокацій та підбурювання вірян на опір при спробі примусового виселення. Він також звернув увагу на те, що співробітники Володимирського відділу Державної виконавчої служби проігнорували запрошення взяти участь у роботі комісії, чим, на його думку, знехтували своїми службовими обов’язками та виказали неповагу до місцевої влади. Тож, члени комісії проголосували за те, аби ОВА організувала окрему зустріч з державними виконавцями та домоглася чіткого розуміння їхніх дій з вирішення питання.

Також вже вкотре комісія з’ясовує ситуацію з усуненням перешкод у користуванні пам’яткою культурної спадщини національного значення храмом Різдва Пресвятої Богородиці Православної Церкви України у Камінь-Каширському. Представники тамтешньої релігійної громади УПЦ МП практично забарикадувалися у храмі і не допускають уповноважені владні органи навіть на територію церкви. Начальниця управління культури ОВА Ольга Чубара повідомила, що Ухвалою Камінь-Каширського районного суду наприкінці березня відкрито позовне провадження у справі про усунення перешкод у здійсненні права користування майном, а підготовче засідання призначено аж на 27 травня.

Володимир Бондар запропонував наступні засідання тимчасової комісії у розширеному форматі із залученням правоохоронців та виконавчої служби провести на території обох згаданих культових національних пам’яток. А депутатка Юлія Вусенко ініціювала постійне інформування депутатського корпусу під час сесійних засідань про результати роботи тимчасової контрольної комісії.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: У Луцьку створюють перший безбар'єрний маршрут для ветеранів і маломобільних осіб.

Реклама Google

Telegram Channel