
Екскурсія завершилась теплим спілкуванням та символічним фотографуванням.
На Волині майбутні аграрії незабутньо поспілкувалися з досвідченими хліборобами (Фото)
Весняний період - це час не тільки для навчання в аудиторіях, але й для практичного освоєння професійних навичок. Студенти-агрономи Горохівського фахового коледжу (Горохівський фаховий коледж ЛНУП) отримали унікальну можливість відвідати господарство ПОСП «Шевченка» в Угринові на запрошення головного агронома Коваленка Миколи Миколайовича, випускника нашого коледжу
Микола Миколайович разом зі своєю донькою Діною, яка змалку демонструє інтерес до агрономічної науки, та механізатором Миколою Миколайовичем Федорчуком провели для студентів розгорнуту екскурсію, охопивши ключові аспекти агрономічної практики. Юна Діна знає назви культур та шкідників не гірше за професіоналів - справжній приклад любові до землі з раннього віку.
Під час зустрічі були висвітлені такі теми:
= Використання гербіцидів для ефективного контролю бур’янів.
= Моніторинг шкідників методом ентомологічних ємностей із водою.
= Впровадження технології Strip-Till у вирощуванні культур, що дозволяє оптимізувати ресурси.
= Застосування біологічних препаратів для захисту посівів, зокрема трихограми проти кукурудзяного стеблового метелика.
Студенти дізналися про технології внесення гербіцидів, що допомагають боротися з бур’янами. Було продемонстровано метод виявлення шкідників за допомогою ентомологічних ємностей із водою. Таким чином, були ідентифіковані квіткоїди у фазі бутонізації.
Господарство, впроваджуючи інновації, вперше використовує технологію Strip-Till. Біологічні препарати ефективно допомагають у боротьбі з гризунами, зберігаючи природне довкілля. Також майбутні агрономи дізналися про використання органічних добрив і трихограми, яка чудово бореться з кукурудзяним стебловим метеликом.
У рамках екскурсії студенти спостерігали за процесом обприскування озимого ріпаку сучасним агрегатом «Технома лазер 4,2т». Було застосовано комплекс препаратів, включаючи фульвокислоти, фосфор, калій, бор та сульфат магнію, для укріплення посівів у несприятливих кліматичних умовах.
Микола Миколайович детально розповів про структуру посівних площ господарства:
* 585 га – озима пшениця,
* 610 га – кукурудза на зерно,
* 750 га – соя,
* 400 га – озимий ріпак,
* 500 га – озиме жито,
* кукурудза на силос,
* 70 га – ярий ячмінь,
* 40 га – овес.
Екскурсія завершилась теплим спілкуванням та символічним фотографуванням, під час якого студенти висловили бажання повернутися до господарства для подальшого практичного навчання, щоб продовжити набувати безцінного практичного досвіду. Адже практика – це сила!




Читайте також: «У морози й спеку волинянин Микола Коваленко співає в Луцьку пісні заради ЗСУ і миру».
