
Велику роль грає свідомість і культура жителів громади.
Закон і культура чистоти: як громада на Волині бореться із занедбаними хатами-пустками
То хто ж має прибирати територію біля занедбаних приватних будинків
Весною люди наводять порядок біля своїх обійсть, аби двір був привабливим і чистим. Однак фактично у кожному селі є будинки, котрі роками стоять пусткою, і ніхто біля них навіть не намагається видаляти чагарники, розчищати зарослі, які там утворилися за роки.
Про це пише видання «Нове життя».
Таких занедбаних споруд є досить багато у кожному населеному пункті Любешівщини. Однак далеко не всі їхні власники наводять там порядок, знищують чагарники та обкошують територію. Така ось своєрідна байдужість і безвідповідальність. Але ж захаращеність старих будинків створює ряд незручностей для сусідів і загалом псує вигляд села чи селища. Крім того, літера закону зобов’язує власників утримувати прилеглі до будинків території у чистоті.
Зокрема, згідно із законом України «Про благоустрій населених пунктів», власники приватних будинків або ж орендарі земельних ділянок зобов’язані забезпечувати охайний стан присадибної ділянки та прилеглої території. На цьому наголошує і головна спеціалістка-інспекторка з благоустрою відділу житлово-комунального господарства та благоустрою управління КБ, ЖКГ КВ Світлана Черевко. З її слів, від листопада 2023 року в Любешівській громаді діють затверджені «Правила благоустрою».
– У типових правилах загальнодержавних та Правилах благоустрою Любешівської громади є чітка відповідь на це запитання: «Благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до неї території здійснює власник або користувач цієї ділянки». Таким чином, згідно із Законом України «Про благоустрій населених пунктів», громадяни зобов’язані утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їхні частини), що перебувають у їхній власності або користуванні, а також прилеглі до цих об’єктів території (тротуари, зелені насадження тощо від паркану до проїзної частини дороги); дотримуватися Правил благоустрою території населених пунктів; не порушувати права і законні інтереси інших суб’єктів благоустрою населених пунктів. За недотримання цих правил передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладання штрафу», – зазначила Світлана Черевко.
Торік, як поінформувала інспекторка із благоустрою, до них надходило одне звернення від жителів Любешова, котрі озвучили проблему захаращеності подвір’я біля сусіднього будинку. І завдяки спільній праці вдалося вийти на власника споруди, котрий оперативно усунув проблему.
Також, переконана Світлана Черевко, велику роль грає свідомість і культура жителів нашої громади.
«Відрадно, що в Любешові є будинки, котрі стоять пусткою, але при цьому територія біля них маєть охайний вигляд. І хоча їхні власники проживають далеко, це не заважає їм періодично наводити там порядок. Бо вони розуміють, наскільки це важливо та необхідно. Тому дуже хочеться достукатися до свідомості усіх жителів громади, аби ніхто не порушував правил благоустрою», –
підсумувала Світлана Черевко.
Мирослава Струк.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Весняна толока в Олицькому замку (Фото).
