Курси НБУ $ 41.19 € 45.55
«Безпрецедентний героїзм»: «волинська» бригада вже 9 місяців б’ється за Торецьк

Торецьк фактично зруйнований...

Волинь-нова

«Безпрецедентний героїзм»: «волинська» бригада вже 9 місяців б’ється за Торецьк

На цій ділянці фронту російській загарбники тільки вбитими втратили 15 тисяч солдатів

Битва за Торецьк на Донбасі триває вже дев'ятий місяць. Серед тих підрозділів ЗСУ, які утилізують російських окупантів – 100-та механізована бригада Сухопутних військ ЗСУ. Начальник відділення комунікації 100 ОМБр, капітан Сергій Хомінський розповів в ефірі Українського Радіо, що за ці 9 місяців російські окупанти зазнали без перебільшення катастрофічних втрат – 15 тисяч убитими. А якщо говорити про загальні втрати ворога на Торецькому напрямку – це вже понад 50 тисяч осіб. Наростає тенденція здавання окупантів у полон. Росіяни намагаються дістати дронами таких своїх бійців. Хомінський радить росіянам, які не хочуть йти у штурми, прорахувати не лише логіку, щоби воїни ЗСУ бачили, що ви здаєтеся в полон, а й обдурити своїх російських командирів-м'ясників.

Втрати російських окупантів у битві за Торецьк: 15 000 вбитими

- Що відбувається в зоні відповідальності вашої бригади зараз? 

- Хочу сказати кілька слів про нашу бригаду. Це 100 окрема механізована бригада. Народжувалася вона, як бригада Волинської тероборони. Ми були першою бригадою, яка одержала із рук президента України почесну відзнаку до бойового прапора «За мужність та відвагу». Ми були першою бригадою, яка на початку 2024 року – був безпрецедентний випадок – перейшла з підпорядкування Сил територіальної оборони до Сухопутних військ і стала 100 окремою механізованою бригадою. Від початку широкомасштабного вторгнення підрозділи нашої бригади давали і дають лупня ворогу на Київському, Бахмутському, Куп'янському, Лиманському, Покровському і тепер ось на Торецькому напрямках. 

Сергій Хомінський. Фото газети Волинь.
Сергій Хомінський. Фото газети Волинь.

 Наша бригада перебуває на Торецькому напрямку із середини липня 2024 року. І битва за Торецьк уже триває дев'ятий місяць. 100 окрема механізована бригада разом із приданими їй підрозділами – цих підрозділів багато – дев'ятий місяць веде битву за Торецьк. За цей час ворог зазнав без жодного перебільшення катастрофічних втрат у живій силі, кількість безповоротних втрат ворога перевищила 15 000 в Торецьку. Це ті окупанти, які були знищені. Якщо говорити про загальні втрати ворога на нашому напрямку за цей період, то це вже понад 50 000 особового складу. Кремлівські пропагандисти вже кілька разів оголошували про «освобождєніє Торецка», всі ми це добре пам'ятаємо. Було навіть кілька спроб десь на околицях Торецька вивісити брудну триколірну ганчірку, але всі ці спроби зазнали невдачі. 

У Торецьку тривають запеклі вуличні бої, контакт може бути дуже близьким, коли в багатоповерховому будинку один під'їзд під контролем нашим, інший під'їзд під контролем їхнім. Бували такі ситуації, що в будівлі наші та їхні позиції розділяв лише коридор. Ви розумієте, наскільки це близький контакт, наскільки це запеклі бої. Звичайно, що оця, за багатьма параметрами, безпрецедентна битва за Торецьк, яка вже триває дев'ятий місяць, є можливою завдяки безпрецедентному героїзму наших бійців, бійців нашої бригади, бійців, приданих нам підрозділів: це і гармаші, і розвідники, танкісти, дронарі. Але, найперше, це піхота. Те, що робить зараз наша піхота в Торецьку, можливо, світова воєнна історія прецедентів не мала. Щоб ви розуміли, часто змінювати особовий склад на позиціях у Торецьку немає можливості. Бо заїзд на позиції, виїзд із позиції – це смертельна небезпека. І от у нас були випадки, коли конкретний боєць на позиціях перебував 77 днів. Повернувся, відпочив, знову зайшов на позиції. Були випадки, коли бійці на позиціях в Торецьку перебували і понад 100 днів. Це понад три місяці. Сказати, що це героїзм – це не сказати нічого. Це просто люди-титани, нашу бригаду давно називають «Сталевою соткою». Ви розумієте, чому так.

Забій російських окупантів у Торецьку

- Ця фанатична впертість, з якою ворог йде на забій в Торецьку… Навіщо їм Торецьк? Яка стратегічна чи тактична мета за цим стоїть?

- Якщо ми подивимося карту Донеччини, то цілком очевидно, що Торецьк відкриває шлях на Костянтинівку. А це одне із чотирьох міст великого поясу: Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ, Слов'янськ. Після 2014 року саме місто Краматорськ є обласним центром Донецької області. Ця агломерація Краматорсько-Слов'янська, до якої входить так само і Дружківка, і Костянтинівка… Там є поля, є кілька сіл і, власне, це вже Костянтинівка. Костянтинівці вже дуже серйозно дістається. Вона катастрофічно потерпає від обстрілів. Якщо до Краматорська, до Слов'янська долітають КАБи і більш далекобійні речі, то Костянтинівка страждає вже в рази сильніше. Сьогодні Костянтинівка, на жаль, дуже і дуже серйозно страждає. Не говорячи вже про Торецьк. Це вже не руїни, це вже залишки руїн.

Росіяни намагаються дістати дронами тих своїх бійців, котрі йдуть здаватися ЗСУ

- Найбільше російських окупантів здається у полон саме на вашому Торецькому напрямку. Це статистика, бо просто їх там фізично найбільше і відповідно найбільше в полон? Чи там все-таки щось особливе відбувається, що порушує статистичні закони? 

- Якщо ми говоримо про втрати ворога, які перевищили 50 000 в особовому складі, якщо ми говоримо про втрати, які перевищили 15 000 вбитими, знищеними, то цілком зрозуміло, що їхні солдати, їхні офіцери, в них є голова на плечах, вони мають здатність якось аналізувати ситуацію і прекрасно розуміють, що їхнє командування використовує їх як гарматне м'ясо. Людей не рахують, не шкодують, відправляють на убій. Там з якихось нових речей, які вони застосовують впродовж останніх місяців – не нова інформація – влаштовують моторалі під умовною назвою Горлівка-Торецьк. Окупанти не лізуть, як таргани, а всідаються на мотоцикли, щосили тиснуть на газ і намагаються доїхати. Але в абсолютній більшості випадків ще на під'їздах це закінчується повним фіаско. І замість трофею переможця ралі одержують запрошення на концерт Кобзона. Аналізуючи ситуацію, аналізуючи, що їх використовують, як гарматне м'ясо, вони ухвалюють абсолютно єдине правильне, абсолютно логічне у цій ситуації рішення – здатися в полон. А це шанс на життя, шанс колись повернутися, якщо раптом станеться диво на їхніх просторах і країна перейде на якісь інші рейки, ніж ті, якими вона вже століттями кудись, незрозуміло куди, прямує. Здаються у полон, ухвалюють абсолютно правильно, як на мою думку, рішення.

- Мені траплялося чути, що росіяни, якщо з'являється група чи одиночний боєць, який намагається здатися в полон, вони його ж самі за допомогою FPV можуть і задвохсотити. На вашому напрямку такі випадки спостерігалися?

- Звичайно, це звичайна практика. Намагаючись здатися в полон, російський солдат має прорахувати не лише логіку, як зробити так, щоби наші військові бачили, що він здається в полон, а й обдурити своїх. Якщо для своїх це буде очевидно, вони його просто застрелять, просто знищать. 

Є можливість напряму мобілізуватися до лав 100 ОМБР

- Ви разом із іншими підрозділами здійснюєте прямий рекрутинг до своєї бригади. Як часто до вас приходять? Чи багато до вас приходять? Які особливості рекрутингу саме до вас? 

- У нашій бригаді працює рекрутинговий центр. Є можливість напряму мобілізуватися до лав 100 ОМБР. Телефон рекрутингового центру: 067 80 48 100. Людина, звернувшись в рекрутинговий центр за підтримки фахівців цього центру, має можливість обрати собі посаду в нашій бригаді. Бригада – це єдине злагоджене ціле, але в той же час вона складається із багатьох-багатьох підрозділів. У структурі нашої бригади є механізовані батальйони. Це ті хлопці, які на БМП «Bradley» залітають в Донецьк і наводять абсолютний жах на ворога. Мотопіхотний батальйон, стрілецький, танковий, розвідувальний, ремонтно-відновлювальний батальйон, батальйон матеріального забезпечення: логістика, водії, кухарі. Є артилерійські дивізіони. На озброєнні цих дивізіонів є самохідна артилерійська установка «Богдана» – зброя українського виробництва. Є американські САУ «Paladin». Є у нас підрозділи ППО, РЕБ, безпілотників-дронарів. Якщо молода людина з підліткового віку була геймером, вона вже пройшла певний шлях цієї підготовки. Тобто, таку людину простіше навчити справі дронаря.

Реклама Google

Telegram Channel