Курси НБУ $ 41.08 € 45.05
70% переселенців залишаться на Волині: де їм знайти житло?

На цей момент у Волинській області офіційно зареєстровано понад 43 тисячі внутрішньо переміщених осіб (ВПО), з яких 11 тисяч – діти.

Волинь-нова

70% переселенців залишаться на Волині: де їм знайти житло?

Місця тимчасового проживання ВПО на Волині та пошук додаткових приміщень розглянули на нараді в ОДА

В області продовжують працювати над інтеграцією внутрішньо переміщених осіб у територіальні громади Волині. Одне із завдань такої роботи покращення місць колективного проживання. Тож яка ситуація із цим в області обговорили під час оперативної наради, що відбулась під керівництвом начальника ОВА Івана Рудницького.

«Сьогодні разом із радами ВПО в області збираємо інформацію, аби чітко розуміти фактичну кількість внутрішньо переміщених осіб, які проживають на Волині. Адже для того, щоб допомогти, треба знати кому допомагати і чим. Трохи складно це робити, але зробимо. Бо, на мою думку, 60-70 відсотків цих людей вже тут і залишиться. І цим людям необхідно мати гідні умови проживання, наскільки це можливо під час війни», - зауважив Іван Рудницький, інформує Волинська ОВА.

Тож про аналіз місць тимчасового проживання ВПО, докладно розповіла директорка департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Оксана Гобод. За її словами, в області є 18 місць тимчасового проживання, які включені наказом військової адміністрації до переліку місць згідно постанови КМУ №930.

 

 Водночас, є перелік об’єктів, в яких також проживають чи проживали ВПО. Кожен з них також відпрацювали, аби розуміти як покращити умови. Для прикладу:

- 12 приміщень, які знаходяться у приватній власності (зокрема: житлові будинки, БФ «Грін Лайт Хелп», ПП «Готель Профспілковий», «Приватна організація «Дитячий будинок «Дім затишку», Corner House, БФ «Шведський центр допомоги», офіси та адмінприміщення). Включити ці місці до місць компактного проживання можливо лише за згодою власника.

- 7 закладів соціальних установ, які використовуються за призначенням (амбулаторії, інтернатні заклади, соціальний гуртожиток для дітей-сиріт, заклад дошкільної освіти);

- 5 закладів, які знаходяться у Луцькому районі, які включено до переліку житла з фонду житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб;

Чимало місць колективного проживання для внутрішньо переміщених осіб потребують ремонтних робіт. Частина об’єктів вже взято в роботу (Любомль, Рожище, Володимир). Паралельно разом з міжнародними організаціями проводяться ремонтні роботи для збільшення площі місць проживання та пошуку нових в районах області.

Заслухавши доповідь, начальник ОВА Іван Рудницький зауважив, що при подальшій роботі необхідно врахувати, щоб місця тимчасового проживання ВПО, в тому числі нові, можна було за потреби фінансово підтримати з обласного бюджету. Відповідні доручення отримали профільні структурні підрозділи та керівники РВА.

Реклама Google

Telegram Channel