
Сталеві Воїни «Сталевої Сотки».
Як легендарна 38-тонна «Бредлі» допомагає волинським воїнам 100 ОМБр на Торецькому напрямку (Відео)
Бійці 100-ї окремої механізованої бригади, які воюють на БМП «Бредлі» на Торецькому напрямку фронту, поділилися своїм досвідом експлуатації цієї легендарної машини
Бригада отримала «Бредлі» кілька місяців тому. Екіпаж зізнається, що знали про потужність та репутацію цієї техніки, яка вже встигла зарекомендувати себе у війні. Попри побоювання щодо невідомого, бійці швидко освоїли нову техніку.
Про це йдеться у відеосюжеті лейтенанта Сергія Ліпка для Армія TV на сторінці 100 окрема механізована бригада Сухопутних військ ЗСУ.
Один з членів екіпажу розповів про випадки наїзду на міни, коли «Бредлі» втрачала катки, але екіпаж та десант залишалися неушкодженими. За словами бійців, завдяки шлемофонам, навіть близькі вибухи не завдають контузій.
Особливу подяку «Бредлі» висловлює піхота, адже ця маневрена машина здатна доставляти бійців у важкодоступні місця, куди інша техніка дістатися не може.
За озброєння на БМП відповідає навідник, який за сумісництвом є заступником командира. Його основне завдання – ефективно використовувати 25-мм гармату M242 «Бушмастер». Цікаво, що до пересадки на «Бредлі», навідник був піхотинцем. Він зізнається, що перші виїзди на новій техніці викликали страх, але підтримка командира та віра у власні сили допомогли швидко освоїтися. Тепер він із задоволенням виконує бойові завдання, зокрема, подавляє вогнем противника під час ротації піхоти.
Порівнюючи «Бредлі» з наявними у бригаді німецькими БМП «Мардер», бійці відзначають хорошу швидкість та маневреність американської машини. Максимальна швидкість на рівній місцевості сягає 60 км/год, а з гірки може перевищувати 70 км/год. Водночас, прохідність по болоту оцінюється як дещо слабша через значну вагу машини – близько 38 тонн з динамічною бронею.
Екіпаж також розповів про особливості керування вночі. Зазвичай використовують фари для кращого огляду місцевості, хоча машина обладнана і нічною камерою.
Щодо експлуатації в зимовий період, «Бредлі» показала себе надійною, не потребуючи тривалого прогріву та без проблем запускаючись навіть у морози.
Один з механіків-водіїв до війни працював пекарем, їздив за кордон. Проте, після мобілізації, він відчув своє покликання у військовій справі та висловив бажання продовжувати службу і після перемоги.
Загалом, екіпажі «сталевої сотні» високо оцінюють бойові можливості БМП «Бредлі» та її важливу роль у виконанні завдань на передовій.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Дитяча любов на броні: зворушливі обереги гріють серця воїнів волинської бригади.
