
«Руки самі роблять усе, як треба».
Показали, як гвардійці Волині відточують навички з тактичної медицини (Фото)
«Ми не просто тренуємося – ми готуємося до найгірших сценаріїв. І чим важче нам всім під час підготовки, тим менше ризиків фатальних помилок під час бою»
Під час першого практичного етапу занять з тактичної медицини бійці розподілилися на кілька груп.
Кожна з них отримала завдання евакуювати умовного пораненого з «червоної зони».

Під вибухи піротехніки в умовах обмеженої видимості, бійці діють швидко й скоординовано: один прикриває, двоє витягують «пораненого», ще один боєць – одразу проводить первинну оцінку стану.



Другий етап – «жовта зона», у більш безпечному місці є можливість оглянути пораненого, надати додаткову медичну допомогу і евакуювати до наступного етапу.


«Ми не просто тренуємося – ми готуємося до найгірших сценаріїв. І чим важче нам всім під час підготовки, тим менше ризиків фатальних помилок під час бою», – зазначає бойовий медик на псевдо Мікі.
Для багатьох гвардійців, це вже далеко не перше навчання, бійці мали досвід на фронті, де здобуті знання не раз ставали вирішальними. Проте саме цього разу стало особливо помітно, наскільки суттєво зросла якість підготовки. Гвардійці послідовно проходили всі етапи: контроль масивної кровотечі, забезпечення прохідності дихальних шляхів, перевірка дихання, підтримка циркуляції та превенція переохолодження.
«Пам’ятаю свої перші тренування – усе плутав, руки тремтіли. А тепер – навіть коли звучать умовні вибухи, руки самі роблять усе, як треба», – ділиться гвардієць Грім.
Це не просто тренування, а доказ того, що підготовка вийшла на новий рівень: від звичайного відпрацювання сценаріїв, до чіткої, професійної взаємодії, яка максимально наближена до реальних умов бойових дій. Бійці ухвалювали рішення, адаптувалися до змін в обстановці та діяли злагоджено, як єдиний механізм. Саме така підготовка, коли кожен знає свою роль і довіряє побратимам, дозволяє уникати помилок, діяти швидко й ефективно, а головне – рятувати життя в найкритичніші момент.
Віталій МИХАЛЬЧУК, пресофіцер в\ч 1141 НГУ.
Читайте також: Закон вимагає від обмежено придатних пройти ВЛК.
