
упц (мп) чіпляється за Успенський собор
На Волині УПЦ (МП) просить піврічну відстрочку для вивезення реліквій з Успенського собору
Попри всі рішення судів та припис виконавчої служби, громада упц московського патріархату продовжує утримувати Успенський собор у Володимирі, відмовляючись добровільно звільнити культову споруду
8 квітня 2025 року ситуація набула нового повороту – до Господарського суду Волинської області надійшов документ, у якому громада вже не заперечує проти виселення, а просить про… пів року відтермінування. Причина – необхідність часу для вивезення численних святинь.
Про це пише БУГ.
Автором звернення до суду є адвокат Микита Чекман, який представляє релігійну організацію. У заяві він просить надати відстрочку на 6 місяців у виконанні рішення щодо передачі державі будівель Успенського собору, дзвіниці та мурів — об’єктів, які є пам’ятками архітектури національного значення.
Ключовим аргументом в документі є особливий статус храму як місця збереження реліквій: іконостаси, ікони, престол, літургійні книги, облачення, церковне начиння, святині та реліквії, які громада хоче винести у «канонічному» порядку.
Фактично — московська громада визнає необхідність виселення, але прагне зробити це неквапом. У тексті заяви йдеться про необхідність рішень єпархіального архієрея, скликання спеціального зібрання, визначення духовенства, яке супроводжуватиме вивезення церковного майна.
Особливу увагу привертає згадка про церковні реліквії, які громада хоче вивезти разом із собою. Розберемося детальніше. Так, без сумніву громада за часи перебування в культовій споруді обжилася всіляким добром, але є в соборі і реліквії, які громада не має права з собою забирати.
Серед них — дерев’яний різьблений іконостас XIX століття, розп’яття XV століття та ризи до хреста та інші ікони і речі. До слова, за легендою, розп’яття XV століття походить із церкви Параскеви П’ятниці, яка існувала у Володимирі. Такі предмети мають історичну та сакральну цінність для українського народу і перебувають на балансі Музею волинської ікони у Луцьку. Там є і повний перелік об’єктів, які мають бути збережені в храмі як державне надбання.
Під час формування акту передачі споруди має буде досліджено — чи лишила ці реліквії громада, чи вони дійсно оригінальні і після цього лише буде підписано акт.
Що вирішив суд?
9 квітня 2025 року Господарський суд Волинської області виніс ухвалу:
- прийняти заяву релігійної організації до розгляду,
- призначити судове засідання на 29 квітня 2025 року о 12:30,
- запропонувати стягувачу надати заперечення до 18 квітня (тобто на заявку ще можуть подати відзив).
До моменту судового засідання виконавча служба продовжує діяти в межах чинного рішення.
Як повідомила раніше медіа начальниця Володимирського відділу державної виконавчої служби Лариса Іщук, громаді надано 10 робочих днів, після чого буде повторний штраф і звернення до правоохоронців щодо кримінальної відповідальності за невиконання рішення суду.
Наступний візит виконавчої служби до собору — орієнтовно в 20 числах квітня.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Громада на Волині вперше помолилася українською у звільненому храмі (Відео).
