
Наразі в області функціонують 18 військово-лікарських комісій при ТЦК та СП.
Швидко, якісно, людяно: як удосконалюють роботу ВЛК на Волині
На Волині впроваджують новий підхід до військово-лікарських комісій
Питання скорочення термінів проходження військово-лікарських комісій (ВЛК) військовозобов’язаними та удосконалення процесів цифровізації медичної експертизи обговорили в обласному управлінні охорони здоров’я під час онлайн-наради за участі заступника начальника Волинської ОДА Олександра Троханенка.
Про це повідомили у Волинській ОВА.
«Організація ефективної, цифровізованої та оперативної роботи військово-лікарських комісій є одним з ключових завдань в умовах воєнного стану» –
зауважив посадовець.
Як повідомив керівник управління охорони здоров’я Волинської ОДА Юрій Легкодух, наразі в області функціонують 18 військово-лікарських комісій при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), які діють на базі комунальних закладів охорони здоров’я. Усі заклади мають укладені договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) за відповідним пакетом медичних послуг.
Відповідно до вимог Міністерства охорони здоров’я України, граничні терміни проведення медичних оглядів становлять до 14 днів. Волинські ВЛК дотримуються цих термінів.
Комісії забезпечені усім необхідним обладнанням, мають доступ до швидкісного інтернету, а всі дані про медичні огляди вносяться до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). Запроваджено щоденний моніторинг роботи ВЛК, зокрема подається інформація про осіб, які не завершили огляд у встановлений термін, для оперативного реагування та інформування підрозділів Національної поліції.
З 01 квітня всі ВЛК працюють в електронному кабінеті, впроваджується електронний документообіг між закладами охорони здоров’я, військовими частинами та ТЦК та СП.
Щотижня управління охорони здоров’я Волинської ОДА проводить онлайн-наради з керівниками медичних закладів і головами ВЛК. Також на постійному контролі та методичному ІТ супроводі МОЗ України впроваджується еВЛК.
Голови та члени ВЛК пройшли спеціальні навчальні курси та тематичне удосконалення, онлайн-вебінари, організовані МОЗ України спільно з КМС МО України.
Військово-лікарські комісії області працюють за потребою у вихідні та позаробочий час. Обласна ВЛК при Волинському ТЦК та СП розглядає скарги та виносить експертні рішення у визначених законодавством випадках.
Олександр Троханенко подякував обласному управлінню охорони здоров’я за системну роботу.
«Всі ми розуміємо, що від злагодженої роботи медичних закладів й ТЦК та СП залежить комплектування Збройних сил. Водночас, маємо пам’ятати про відповідальне та людяне ставлення до кожного, хто проходить військово-лікарську комісію. Вдячний всім, хто працює з розумінням та повагою до людей. Зауважу, що це питання перебуває під особливою увагою обласної влади», – підсумував заступник голови Волинської ОДА.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Нема добрих доріг і автобусів: мешканці Олицької громади звернулись до очільника Волині.
