
Пошукові роботи у Ковелі планують провести на вулиці Героїв України та на вулиці Незалежності.
У місті на Волині німці хочуть провести ексгумацію останків своїх військових
Німецька народна спілка по догляду за військовими похованнями в Україні звернулася до керівництва міста Ковель з проханням надати дозвіл на пошук, ексгумацію та перепоховання останків німецьких військовослужбовців, які загинули та були поховані у Ковелі під час Другої світової війни
Ковельська міська рада підготувала проєкт рішення щодо надання такого дозволу, який буде розглядатися депутатами на черговій сесії.
Про це пише Ковель-медіа.
Авторами проєкту є начальник управління культури, молоді, спорту та туризму Андрій Мигуля та начальниця відділу містобудування та архітектури, головна архітекторка міста Людмила Мурай.
Пошукові роботи у Ковелі планують провести на вулиці Героїв України (колишня 40 років Перемоги) в районі житлових будинків №3, №4 та на вулиці Незалежності (сквер навколо Меморіалу Слави).
Німецьку народну спілку мають зобов’язати:
отримати у міськвиконкомі дозвіл на порушення об’єктів благоустрою, пов’язаних з виконанням земляних робіт;
перед початком робіт на території скверу навколо Меморіалу Слави укласти договір з дирекцією КП «Ковельські парки» і виконавцем робіт про відновлення благоустрою території скверу після проведення робіт;
після завершення пошукових робіт привести території, де проводитимуться роботи, в належний стан.
Цим же проєктом рішення передбачається надати дозвіл Німецькій народній спілці на проведення ексгумації та перепоховання останків німецьких військовослужбовців з території Свято-Воскресенського собору на вулиці Незалежності, 174. Спілку також зобов’яжуть отримати дозвіл на порушення об’єктів благоустрою та приведення території, де проводитимуться роботи, в належний стан.
Предмети та колекції, здобуті під час проведення робіт, мають передати на постійне зберігання до Волинського обласного краєзнавчого музею.
Востаннє роботи з ексгумації німецьких вояків у Ковелі проводилися у вересні 2018 року – на території школи мистецтв на вулиці Леонтовича. Тоді роботи здійснювала група «Захід», керівником якої був Мирон Старко. За кілька тижнів розкопок фахівці дістали більш як 200 останків солдат і офіцерів Вермахту. Рештки цих військових були поховані на військовому кладовищі села Потелич, що на Львівщині.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Принц Гаррі таємно відвідав Україну і зустрівся з пораненими військовими.
