
Вона не пам’ятає свого дитинства у фашистській неволі, але досі не може збагнути, як мамі вдалося народити і вижити там, де, здавалося б, смерть була неминучою.
На Волині відвідали жінку-легенду Марію Батраченко, яка народилася в концтаборі
11 квітня, у Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів, представники Ковельської громади відвідали Марію Батраченко, яка народилася у 1943 році в концтаборі Відня (Австрія)
Ігор Чайка разом із директоркою Терцентру Світланою Смітюх висловили 81-річній жінці повагу та вдячність за її незламний дух, життєдайну енергію та доброту. Марія Батраченко, чию маму примусово вивезли до Австрії під час Другої світової війни, є символом незламності та оптимізму. Її батько, військовий офіцер, загинув на фронті, а їй з матір'ю вдалося повернутися в Україну у 1947 році.
Про це пише на своїй сторінці міський голова Ковеля Ігор Чайка.
Попри жахливе народження у фашистській неволі, Марія Павлівна присвятила своє життя педагогічній праці та активній громадській діяльності. Вона очолює Раду ветеранів громади та є засновницею аматорського театру «Осіннє золото». Зараз Марії Павлівні 81 рік. Вона продовжує йти життям у гармонії зі світом.
Статус малолітнього в’язня нацистських концтаборів має й ковельчанин 88-літній Аркадій Антонович Міщук, який у шестирічному віці потрапив у концтабір Західної Німеччини.
Обом ветеранам передали матеріальну допомогу та подарунки, побажавши міцного здоров'я, довголіття та Перемоги України.
Цей день є важливим нагадуванням про жахи минулої війни та необхідність цінувати мир і свободу. Історії таких людей, як Марія Батраченко та Аркадій Міщук, є свідченням неймовірної сили людського духу.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: У Луцьку вшанували пам’ять жертв нацистських концтаборів.
