
Дональд Трамп.
«День звільнення Америки відбувся. День звільнення від здорового глузду…»
Найяскравіші за тиждень думки і цитати
Вікторія ІВЛЄВА, російська опозиційна журналістка, про обстріл росією Кривого Рогу, внаслідок якого загинуло 19 людей, в тому числі – 9 дітей:

«Крижана холодна ненависть до моєї країни країни-вбивці, пронизує мене всю, не дає дихати. Я можу лише ненавидіти. І битися. Битися як можу, чим умію, до останньої краплини крові. Битися за Україну. Битися за Україну. Битися за Україну…
Весна, кажете? Весна настане, коли зникне росія.
Дітовбивці. Немає для вас пекла. Не вигадали ще таке».
Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ, Президент України, закликав світ посилити тиск на терористичну росію:

«Кількість повітряних атак зростає. Так росія показує свої справжні наміри – продовжувати терор, поки світ це дозволяє... Вони воюють проти дітей, які граються на дитячих майданчиках… Такі атаки – відповідь путіна на всі міжнародні дипломатичні зусилля. Кожен із партнерів побачив – Америка, вся Європа, весь світ, – що росія збирається далі воювати й убивати. Тому жодного послаблення тиску не може бути. Варто спрямовувати всі сили заради гарантування безпеки та наближення миру».
Ярослав ЖЕЛЕЗНЯК, народний депутат, про те, як нові «драконівські» мита, запроваджені США проти більшості держав світу, вплинуть на економіку України:

«По тарифах від Трампа. Як це вдарить по Україні? Не сильно. Наш експорт туди навіть не дотягує до мільярда (доларів. – Ред.) і 2% від всього, що ми кудись експортуємо. США до нас завозять майже на 3 млрд, взагалі у п’ять разів більше. Тому ми отримали «лайт» (легкий. – Ред.) тариф у лише 10%».
Сергій ФУРСА, фінансист, про нові додаткові мита США щодо багатьох країн світу:

«День звільнення Америки відбувся. День звільнення від здорового глузду… Тепер американців чекають 4 роки звільнення від зайвих грошей. Бо за задоволення мати президента Трампа треба платити. На жаль, обирали Трампа тільки американці, а платити доведеться усім».
Роман БЕЗСМЕРТНИЙ, викладач, про політику нового президента США Дональда Трампа:

«Ненависть Трампа до американського істеблішменту, державної машини, культури є реакційною і свідчить про зраду ним цінностей США, які сотнями років формувала й відстоювала нація. Виграш вашингтонського картяра знищить ідею і суть Америки. Трамп руйнує союзи партнерства, які забезпечували стабільність, і приносить хаос. Оголосивши поєдинок з Китаєм, він відштовхнув партнерів і союзників – і залишився один на один».
Віктор ШЛИНЧАК, журналіст, про живучість путіна:

«У путіна вистачало помилок. І повномасштабне вторгнення в Україну – лише одна з них. Він не раз оступався. Просто його ніколи не наважувалися добити. Ні свої, ні чужі. Бо образ маніяка дійсно був для багатьох паралізовуючим. А надто – маніяка з «ядеркою»».
Анатолій «КУПОЛ», колишній командир бригади, про кількість зрадників України:
«Чим нижчий рівень підрозділу, тим менше шпигунів. Тобто, шпигуни більше по штабах сидять: умовно кажучи, Генеральний штаб, штаб Сухопутних військ, штаби Оперативних командувань, штаби ОТУ... Дивіться, всі старі полковники... Всі, кому за 50, 60, 70, переважно мають багато знайомих у російській федерації. Вони – всі вихідці з Радянського Союзу. Кожен військовий тоді, за Союзу, був досить гарно забезпечений житлом, високою зарплатнею. Вони всі там десь ностальгують…».
Ірина ГЕРАЩЕНКО, народний депутат, про 3 роки з часу відключення без пояснень з цифрового мовлення телеканалів «Прямий», «Еспресо» та «5 канал»:

«Ніхто і ніколи, ані Нацрада, ані РНБО чи інші органи не пред'явили жодної претензії заблокованим владою телеканалам – щодо якості їх контенту, дотримання законодавства чи професійних стандартів. Хоч стежать за ефіром в Інтернеті дуже прискіпливо. Але немає до чого придертися, редакції працюють фахово. Дата відключення телеканалів є показовою. Тоді, в квітні 2022-го, ЗСУ і тероборона звільнили Київщину від ворога. У влади пройшов перший переляк. Міністр культури і Нацрада повернулися з Закарпаття і за вказівкою Зеленського взялися за улюблену справу – «кошмарити» неугодних».
Геннадій ДРУЗЕНКО, громадський діяч, волонтер, вважає, що влада та суспільство не змогли перейти на воєнні рейки:

«За такої влади ми приречені на поразку. Бо, щоб виграти в росії, нам потрібно мобілізувати увесь наш ресурс: уряд, економіку, дипломатію, виробництво, громадянське суспільство тощо. А ми, кульгаючи на милицях добродійників та волонтерів, розбудовуємо ударними темпами «Буковель». Так і хочеться нагадати сучасним українським можновладцям, що останнім прихистком польського уряду в 1939 році був модний тогочасний курорт Заліщики. Але недовго…».
