Курси НБУ $ 41.32 € 47.03
Власна справа як джерело сили: підприємниці Волині розвивають економіку, попри війну

Жіноче підприємництво не лише про економіку, а про людяність, спільність і внутрішню силу.

Фото: Фейсбук.

Власна справа як джерело сили: підприємниці Волині розвивають економіку, попри війну

В межах платформи «Діалог з бізнесом» у Волинській ОВА відбулася зустріч, присвячена жіночому підприємництву

Учасницями стали засновниці успішних компаній, представниці малого і великого бізнесу, релокованого підприємства, очільниці бізнес-спільнот і фахівці державних інституцій.

Про це розповіли у Волинській ОВА.

«Жіноче лідерство набирає обертів. Світ змінюється, змінюються професії, які обирають жінки, відкриваючи нові грані економіки, – зазначив заступник голови Волинської ОДА Роман Романюк. – Сьогодні поговоримо про успішні кейси та виклики, обміняємось досвідом і сподіваюсь, надихнемо тих, хто вагається, але хоче спробувати свої сили у бізнесі».

Отож, підприємниці Волині говорили про те, як починали власну справу з ідеї чи одного робочого місця, сімейні цінності у власній справі та як пройти всі кар’єрні щаблі, щоб стояти на верхівці бізнесу, традиційно очолюваного чоловіками.

Віра Корнійчук, голова Волинська Жіноча Ділова Палата, відзначила зростання кількості жінок на керівних позиціях. Жіноча палата, яку вона очолює, стала майданчиком для нетворкінгу, обміну знаннями й вирішення труднощів, що виникають на старті чи в процесі розвитку бізнесу: «Окрім підприємництва, на жінок часто лягають ще й сімейні обов’язки, тому їм буває складніше. Ми створили палату, аби жінки не залишались сам-на-сам з проблемами, а мали підтримку та натхнення», – розповіла пані Віра, яка водночас є першою віце-президенткою Волинська торгово-промислова палата.

Засновниця JASMINE Lingerie Олена Очеретна поділилася досвідом заснування успішного бізнесу, який забезпечує нині понад 1000 робочих місць. Вона підкреслила конкурентні переваги жінок у деяких галузях та акцентувала на силі якісної освіти, згадавши рідний Волинський національний університет ім. Лесі Українки.

Вікторія Пазичук, технічний директор Kromberg&Schubert Lutsk зазначила, що жінки у великому бізнесі вже давно не виняток. Її власний приклад, шлях від найнижчих посад до керівниці компанії в галузі автомобілебудування доводить, що головне в успіху не стать, а компетенція та наполегливість. «Цієї посади мені не подарували. Я пройшла всі щаблі на підприємстві. Тож успіх – це результат системної та щоденної праці».

Директорка Компанія Тигрес - український виробник іграшок Ірина Дубчук розповіла про сімейні цінності у бізнесі. Від заснування їхня компанія першою на Волині стала офіційним платником податків і зараз реалізує екоініціативи, зокрема виробляє іграшки з пластику на основі цукрової тростини. «Ми хочемо, щоб цей бізнес залишився в родині, щоб наші діти перейняли не лише справу, а й підхід – чесний, відповідальний і з любов’ю до своєї справи», – поділилась вона.

Про мікробізнес і його значення говорила Людмила Патіюк, керівниця ГО Мікробізнес Волині. За її словами, з кожним роком зростає кількість зареєстрованих жінками ФОП. «ФОП – це шанс для жінки реалізуватись, часто в період декрету з хобі втілити у життя прибуткове підприємництво. Саме такі маленькі ініціативи потребують максимальної підтримки з боку держави. Важливо зберегти спрощену систему оподаткування, щоб не змушувати підприємців йти в тінь», – переконана Людмила Патіюк.

Історію релокованого бізнесу розповіла вимушена переселенка Оксана Макарова, яка за два роки на Волині заснувала і розвинула швейне виробництво. «Усе почалося з однієї швейної машинки. Сьогодні ми вже виконали одне із перших своїх державних замовлень. Це стало можливим завдяки підтримці громади та влади. А ще завдяки людяності волинської громади та бажанню шукати друзів і партнерів у новому середовищі».

Захід ще раз підтвердив, що жіноче підприємництво не лише про економіку, а про людяність, спільність і внутрішню силу.

«Ця зустріч була особливою. По-людськи щирою, по-діловому цінною, по-жіночому сильною. Дякуємо кожній, хто створює робочі місця, є соціально відповідальною, надихає інших і підтримує оборонців, завдяки яким ми маємо змогу жити та працювати», – підсумував Роман Романюк.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Уродженка Волині поборола усіх на Чемпіонті Європи!.

Реклама Google

Telegram Channel