
Допомога своїм - важлива.
Соціальний центр і гуртожиток: як у Луцьку підтримують переселенців
Щастинський центр надання соціальних послуг та університетський гуртожиток для ВПО відвідав голова Волинської ОВА Іван Рудницький разом із Луцьким міським головою Ігорем Поліщуком, аби ознайомитись як у Луцьку допомагають людям, змушеним через збройну агресію покинути свої домівки
Щастинський центр надання соціальних послуг – це осередок у Луцьку, де гуртуються внутрішньо переміщені українці з Луганської області
Про це розповів на своїй фейсбук-сторінці голова Волинської ОДА Іван Рудницький.
Він завітав на запрошення керівниць Олени Горбенко та Ірини Краснощокової, які опікуються усіма своїми земляками, що проживають на Волині. Зокрема, вони вже провели велику роботу: сконтактували з усіма, то живе у Волинській області, з’ясували у яких громадах проживають та визначили хто і якої допомоги потребує.
До слова, мова не лише про жителів Щастинської громади, а усієї Луганської області. І це – близько 1400 осіб. З очільником Волині обговорили налагодження комунікації кожної громади із осередком, аби допомагати у разі потреби конкретною допомогою.
Також Іван Рудницький відвідав реконструйований під гуртожиток учбово-лабораторний корпус ЛНТУ, де нині проживає 118 людей, з яких 63 – це студенти, решта – викладачі із числа ВПО. Ректорка навчального закладу Ірина Вахович ознайомила з умовами проживання та побутом, а також розповіла про його створення.
Почалося усе з березня 2022 року, коли на Волинь вирішив переїхати Донецький національний технічний університет, а Луцький національний технічний університет надав своє приміщення. Опісля за сприяння Луцької міської ради корпус учбово-лабораторного корпусу ЛНТУ включили до проєкту реконструкції під гуртожиток для внутрішньо переміщених осіб, який реалізовував НЕФКО за кошти Європейського Союзу. Загалом це 54 кімнати загальний та 15 квартир.
Як повідомила пані Ірина, внутрішньо переміщених викладачів, які працюють в університеті, забезпечують житлом. Також, попри те, що Донецький університет прийняв рішення переїхати та зупинитися таки в Дрогобичі Львівської області, частині колективу залишили можливість жити в Луцьку. Більше того, за умови навчання в університеті для внутрішньо переміщених дітей доступне прожиття у даному гуртожитку.



Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Власна справа як джерело сили: підприємниці Волині розвивають економіку, попри війну.
