Курси НБУ $ 41.18 € 46.61
Сенсаційна знахідка на Волині – з річки підняли човен з минулих століть

З глибин річки – в музей.

Фото: facebook.com.

Сенсаційна знахідка на Волині – з річки підняли човен з минулих століть

Нещодавно в прибережній смузі річки Турія в селі Бузаки виявили частину човна-довбанки

Відлам кормової частини човна, наполовину занурений у воду, запримітив місцевий житель, вчитель Бузаківської школи Володимир Максимович Остапук.

Про це повідомляє Камінь-Каширський краєзнавчий музей Камінь-Каширської міської ради.

Було це в кінці березня, коли рівень води в Турії впав і цей предмет став видимим.

Який стан знахідки?

У човна відсутня носова частина, на кормовій є значні наскрізні тріщини, збереглася перетинка. Довжина фрагмента -143 см, ширина - 45см, глибина - 14 см.

Навіть не зважаючи, що збережена лише частина човна, він є унікальною рідкісною пам'яткою місцевого суднобудування і свідком своєї епохи.

Такі човни, виготовлені з стовбура одного суцільного дерева шляхом видовбування, називаються по-різному: човен-довбанка, човен-однодревка або моноксил. Цей тип суден використовували з доісторичних часів до XIX століття. Такі низькобортні довбанки, здебільшого, служили як індивідуальний транспортний плавзасіб, для риболовлі, перевезення вантажів чи людей тощо.

Тепер врятовану довбанку потрібно, щонайперш, убезпечити від руйнування.

«Для цього ми проводимо щоденне зрошення спеціальними хімічними препаратами для збереження деревини», – зазначили науковці.

Наступний етап - дослідження, проведення експертизи й введення до наукового обігу.

Наразі фрагменти деревини човна відправлені на радіовуглецевий аналіз у НАН України для визначення його віку й складу деревини. Чекаємо на результати академічного дослідження.

«Ми (і не тільки ми, впевнена - величезна когорта науковців, поціновувачів старовини і просто небайдужих людей!) висловлюємо безмежну вдячність жителям села Бузаки Володимиру Максимовичу Остапуку і директору ЗЗСО « Бузаківський ліцей» Володимиру Івановичу Хмелику за виявлену активну й розумну позицію щодо збереження пам'ятки й транспортування її до Камінь-Каширський краєзнавчий музей Камінь-Каширської міської ради», – наголосили у музеї.

Після проведення остаточних досліджень й консервації пам'ятка буде представлена для огляду жителям і гостям Камінь-Каширської громади в місцевому краєзнавчому музеї.

 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: На території двох волинських святинь рятувальники відпрацювали гасіння пожеж.

Реклама Google

Telegram Channel