
Приміщення Кабміну України.
Кабмін України відповів на петицію з вимогою підвищити зарплату вихователям дитсадків
16 квітня Кабінет Міністрів України опублікував на своєму сайті відповідь на електронну петицію щодо можливості підвищити до 15 тис. грн зарплату вихователям дитячих садків
Авторка звернення Анастасія Гайдай написала, що рівень оплати вихователям ЗДО (закладів дошкільної освіти), зокрема 7 тис. грн на місяць, «є неприйнятним і не дозволяє забезпечувати гідні умови життя», тому «кваліфіковані вихователі масово звільняються та шукають роботу в інших сферах або виїжджають за кордон».
«Наші вимоги – негайне підвищення заробітної плати вихователям ЗДО до рівня не менше ніж 15 тис. грн на місяць із подальшим переглядом залежно від рівня інфляції», – вказано у петиції.
Окрім того, її авторка просила збільшити фінансування дошкільної освіти, прирівнявши оплату праці вихователів до рівня вчителів шкіл; щорічно індексувати зарплати вихователів; доплачувати їм за вислугу років, за престижність праці й видавати 13-ту зарплату, а також матеріальну допомогу на оздоровлення.
Звернення до уряду було опубліковано 3 лютого. Потрібні для передання на розгляд 25 тис. підписів петиція зібрала 3 квітня, за два місяці замість допустимих трьох місяців.
Відповідаючи на петицію, у Кабміні зазначили, що в Україні й так установлено обов'язкову виплату педагогам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу «за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов'язків», виплату допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу, а також інші доплати., інформує Гордон
«Засновник закладу дошкільної освіти та/або заклад дошкільної освіти має право встановлювати додаткові види та розміри надбавок, доплат, винагород, допомоги тощо за рахунок власних надходжень такого закладу, [...] встановлювати посадові оклади, доплати, надбавки та грошові винагороди у розмірі, що перевищує розмір, визначений Кабінетом Міністрів, а також має право встановлювати для працівників додаткові винагороди та допомоги».
В українському уряді наголосили, що законодавство передбачає, що матеріально-технічне та фінансове забезпечення закладів освіти, які належать територіальним громадам або передані їм, зараховане до власних (самоврядних) повноважень виконавчих органів, тому питання оплати праці працівників «має вирішувати кожен орган місцевого самоврядування з урахуванням наявних фінансових можливостей».
