Софійка на руках у мами і зі своїми ангелами-рятівниками з Дитячої Лікарні Святого Миколая.
Маленька Софійка майже три тижні не могла самостійно дихати
Лікарі давали лише один шанс на мільйон, що дівчинка виживе
Трирічна донечка захисника України мало не загинула від ураження легень вірусною пневмонією. Через хворобу вона майже три тижні не могла дихати самостійно. Аби врятувати дівчинку, спеціалісти львівської Дитячої Лікарні Святого Миколая під’єднали її до ЕКМО – апарату, що замінює роботу серця і легень.
…Усе розпочалося на початку зими. Софійка занедужала і з високою температурою потрапила до Центру педіатрії. Під пильним наглядом лікарок Ірини Бережної та Олени Бортик дитина впродовж 5 днів була на кисневій підтримці.
А потім їй різко стало гірше. Лихоманка і критично низька сатурація – насиченість крові киснем. Софійка почала синіти та опинилася на межі життя і смерті. Рятувати її примчали спеціалісти відділення інтенсивної терапії та анестезіології.
Їм вдалося реанімувати дитину, але її стан залишався критичним: дихальна і серцево-судинна недостатність ІІІ і II ступеня відповідно. Не допоміг покращити його навіть ШВЛ – апарат штучної вентиляції легень.
– Мені сказали, що надія є. Але шанс, що дитина виживе – один із мільйона. Мені дозволяли навідуватися до донечки в реанімацію. Якби не рішення під'єднати Софійку до апарату, не знаю чим би все закінчилося, – розповідає мама Софійки Олеся.
Дитину екстрено під'єднували до ЕКМО (апарату екстракорпоральної мембранної оксигенації). А це – ціла хірургічна процедура. Її виконали кардіохірурги Олександр Ячнік та Андрій Пилипець разом із перфузіологом Василем Ключиком, кардіологинею Христиною Качур та анестезіологами Юрієм Пурським, Андрієм Фуртаком та Яремою Безніском. Операція пройшла вдало і апарат запрацював.
ЕКМО насичував кров киснем поза тілом Софійки та повертав назад у кровообіг. І так тривало цілих 19 днів!
Не допоміг покращити стан Софійки навіть ШВЛ – апарат штучної вентиляції легень.
– Апарат ЕКМО застосовується саме у критичних, загрозливих для життя дитини станах. Стан Софійки був настільки важким, що нам знадобилося аж три тижні, аби відвернути лихо, – розповідає анестезіолог та лікар Софійки Юрій Пурський.
– У перші три дні, коли нашу донечку тільки перевели в реанімацію, тата відпустили з військової частини до нас. Впродовж усього наступного місяця, поки Софійка боролася за життя, він був постійно на зв'язку. Тому я фіксувала будь-які зміни. Знімала на відео косички, які донечці заплітали медсестри, мить, коли вперше розплющила оченята, перші кроки. Після пережитого зараз ми мріємо тільки про одне – зустрітися сім'єю і обійняти тата, – розповідає мама дівчинки.
Загалом у стінах лікарні Софійка провела 71 день. Тривала нестача кисню та неможливість рухатися вимагали втручання фізичного терапевта. Тож Світлана Кузьмич ще в реанімації почала працювати з тоді ще непритомною Софійкою.
А коли дівчинка розплющила оченята, фізична терапевтка вчила її тримати голівку та сидіти. Нині, хоч і з болем та підтримкою, дитина вже робить свої перші кроки після хвороби і продовжує реабілітацію: як в лікарні, так і вдома – з мамою. Також Софійка навідується до педіатрів та невролога Ольги Тишківської.
…Навесні Софійці виповнилося 3 рочки. І відсвяткувала їх дівчинка вже вдома.
P.S. Можливість використати один шанс на мільйон і рятувати найважчих пацієнтів завдяки ЕКМО-апарату у «Лікарні Святого Миколая», що входить до складу «Першого медичного об’єднання Львова», з'явилася завдяки обладнанню німецької організації DAHW Deutsce Lepra und Tuberkuloaehilfe e.V.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
