Курси НБУ $ 41.40 € 47.03
 На Волині посилили заходи біобезпеки через загрозу занесення ящуру

Якщо є підозра – звертайтеся на «гарячу лінію» Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області.

Фото: Ілюстративне.Фейсбук.

На Волині посилили заходи біобезпеки через загрозу занесення ящуру

У Волинській ОДА відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії з питань профілактики та недопущення занесення на територію області вірусів ящуру та блутангу

Ці небезпечні для тварин та людей інфекції цьогоріч були зафіксовані вже у кількох країнах Євросоюзу.

Про це інформують у Волинській ОВА.

Упродовж місяця з минулого засідання протиепізоотичної комісії у Німеччині був виявлений ще один випадок захворювання на ящур.

Держпродспоживслужба у відповідь на спалах запровадила заходи, щоб не допустити занесення хвороби на територію України. Це заборона на ввезення живих тварин, які сприйнятливі до вірусу, продукції від них, а також заборона ввезення репродуктивного матеріалу.

Про епізоотичну ситуацію на Волині доповів представник обласного управління Держпродспоживслужби Анатолій Тимофіюк.

На Волині вжито низку заходів. Зокрема, визначено 10-кілометрову зону уздовж кордону, куди увійшли 77 населених пунктів у Володимирському та Ковельському районах.

В громадах уже провели інформаційні зустрічі з населенням, створили 16 груп швидкого реагування, сформували резерв дезінфікуючих засобів, посилили контроль за транспортуванням тварин, ввезенням тварин і продукції тваринного походження на кордоні, спостерігають за переміщенням дикої фауни.

На засіданні йшлося також про створення цілодобової гарячої лінії Держпродспоживслужби, куди зможуть звертатися громадяни в разі виявлення підозрілих симптомів у тварин. Окремо наголосили на важливості візуалізації інформації для населення, тож найближчим часом будуть розроблені та поширені відповідні інформаційні матеріали.

Загроза захворювання на ящур для людей також не виключена. Фахівці пояснили, що носієм ящуру можуть бути тварини і люди. У випадку зараження можливі серйозні ускладнення з боку шлунково-кишкового тракту, слизових оболонок, серцево-судинної системи. Внаслідок зневоднення можливі летальні випадки. Оскільки в Україні вакцини поки що немає, важливою є профілактика та розуміння небезпеки поширення ящуру в країні.

Учасники засідання наголосили, що за умов зростання кількості випадків у сусідніх країнах, зокрема спалахів у Польщі, карантинну зону доведеться розширити до 50 км від кордону. Це зачепить більшу кількість громад і великих агропідприємств, що у своїй діяльності також провадять тваринництво.

У Головному управлінні Держпродспоживслужби у Волинській області звертаються до власників тварин:

Наразі кожен має посилити увагу! Особливо зараз у весняний період, позаяк сприятливими умовами для збереження та поширення вірусу в навколишньому середовищі є низька температура та підвищена вологість.

Якщо є підозра – звертайтеся на «гарячу лінію» Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області – (089) 1200 865.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: У Луцькому районі затримали браконьєра, який наловив на кримінальну справу.

Реклама Google

Telegram Channel