Курси НБУ $ 41.75 € 47.39
Чи це гріх – нині модне «співжиття на віру»? Відповідь волинського священника

«Якщо чоловік і жінка щиро люблять одне одного, найкращим рішенням буде укладання Таїнства Шлюбу».

Фото – ukr.media.

Чи це гріх – нині модне «співжиття на віру»? Відповідь волинського священника

У сучасному світі все частіше можна зустріти пари, які живуть разом без офіційного шлюбу. Таке явище називають «співжиттям на віру» або громадянським шлюбом. Чи є це гріхом з погляду християнства? Чи можна виправдати таке співжиття бажанням перевірити сумісність характерів і сексуальних уподобань? І як це впливає на дітей, народжених у таких стосунках?

Ми живемо в такий час, коли надається особлива увага сексуальним стосункам перед одруженням: «Що я буду робити, якщо вона чи він не підходить мені в ліжку? Ламати новостворену сім’ю? Розлучатись?». Треба знати і пам’ятати, що сексуальні стосунки Всевишній створив для помноження роду людського, після сотворення Адама і Єви «благословив їх Бог і сказав їм Бог: плодіться і розмножуйтесь, і наповнюйте землю і володійте нею» (Бут. 1, 28).

Спільне життя без шлюбу: що каже Біблія?

З погляду християнського вчення, співжиття без благословенного шлюбу є гріхом. Святе Письмо чітко говорить про те, що статеві стосунки мають бути в рамках подружжя. У Першому посланні до Коринтян сказано: «Чи ж не знаєте, що несправедливі Царства Божого не успадкують? Не обманюйте себе! Ані розпусники, ані ідолопоклонники, ані перелюбники... не успадкують Божого Царства» (1 Кор. 6:9-10).

Співжиття без шлюбу є формою блуду, оскільки воно передбачає інтимні стосунки без освячення Богом через Таїнство Шлюбу.

Співжиття без шлюбу є формою блуду, оскільки воно передбачає інтимні стосунки без освячення Богом через Таїнство Шлюбу. У Посланні до Євреїв підкреслюється: «Шлюб у всіх нехай буде в честі, і ложе шлюбне нехай буде чисте, а розпус­ників та перелюбників судить Бог» (Євр. 13:4).

Чому такі стосунки є проблемою?

Руйнування справжнього значення шлюбу. Шлюб – це не просто формальність, а священний союз, встановлений Богом. Він ґрунтується на взаємній любові, довірі й відповідальності, а не на тимчасових випробуваннях.

Відсутність відповідальності. Співжиття без шлюбу дає можливість одному з партнерів легко вийти із стосунків, не беручи на себе обов’язків. Це часто веде до нестабільності й розчарування.

Моральні наслідки. Навіть якщо людина щиро вірить, що перевіряє стосунки, вона порушує Божий закон. А гріх веде до віддалення від Бога і внутрішнього неспокою.

Як позбутися гріха співжиття без шлюбу?

Якщо людина усвідомлює гріховність співжиття на віру, найважливішим кроком є покаяння. Ісус Христос завжди відкритий до грішників, які щиро прагнуть виправити своє життя. У Святому Письмі читаємо: «Коли визнаємо гріхи наші, то Він – вірний і праведний, щоб простити нам гріхи та очистити нас від усякої неправди» (1 Ів. 1:9).

Шлях виправлення включає:

Сповідь і щире покаяння. Покаяння – це не просто визнання гріха, а щире прагнення змінитися. Ісус сказав: «Я прийшов кликати не праведників, а грішників до покаяння» (Лк. 5:32). Сповідь перед священником допомагає отримати прощення і духовну підтримку.

Відмову від співжиття без шлюбу. Розрив із гріховним способом життя є необхідною умовою духовного оновлення. У Святому Письмі сказано: «Отож, умертвляйте ваші земні члени: розпусту, нечистоту, пристрасть, лиху пожадливість і захланність, що є ідолопоклонством» (Кол. 3:5). Це означає, що людина має змінити свій спосіб життя та дотримуватися Божих заповідей.

Укладання церковного шлюбу, якщо пара має серйозні наміри. Якщо чоловік і жінка щиро люблять одне одного, найкращим рішенням буде укладання Таїнства Шлюбу. Це освячує їхній союз і приносить благословення від Бога. «Тому покине чоловік батька і матір і пристане до своєї жінки, і будуть обоє одним тілом» (Бут. 2:24).

Чи грішні діти, народжені в «співжитті на віру»?

Діти не можуть бути винними за гріхи своїх батьків. У Святому Письмі сказано: «Кожен відповідатиме за власний гріх» (Єзек. 18:20).

Церква з любов’ю ставиться до всіх дітей, незалежно від обставин їх народження. Вони є Божими творіннями, які мають право на благодать та християнське виховання.

Громадянський шлюб, або «співжиття на віру», з погляду християнства є гріхом, оскільки суперечить Божому задуму щодо шлюбу. Однак для кожної людини завжди відкрита дорога до покаяння і виправлення. Найкращий вибір для пари – укласти справжній християнський шлюб і будувати свої стосунки на Божих заповідях.

Протоієрей Ігор Андрес ВЕРЕТКА КАЗМІРЧУК, настоятель храму Волинської ікони Божої Матері села Богушівка Луцького району Іоанно-Богословського деканату та храму Святого Апостола Андрія Першозванного села Верхівка Луцького району Успенського деканату.

Реклама Google

Telegram Channel