
«Це ніщо інше, як спроба залякати опозицію в рамках зачистки політичного поля країни».
Корупціонерам влади – відкритий кордон, а Прокопіву з «ЄС» домашній арешт
Влада стрімко веде країну до диктатури, – про це заявила фракція «ЄС» у Київраді
Влада стрімко веде країну до диктатури, – про це заявила фракція «ЄС» у Київраді. «Сьогоднішнє судилище над головою фракції «Європейської Солідарності» у Київраді Володимиром Прокопівим, яке відбулося у Голосіївському районному суді Києва, – це яскрава демонстрація повної відсутності правосуддя в країні. Ухвала суду щодо обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту за забезпечення міста засобами першої потреби під час війни – це злочин, за який кожен причетний до цієї сфабрикованої справи буде покараний», – зазначають у «Євросолідарності».
«Трубіцину, Одарченку, Дмитруку та іншим корупціонерам влади – відкритий кордон, а Прокопіву з «ЄС» домашній арешт. Судове рішення про домашній арешт керівника фракції «ЄС» в Київраді Володимиру Прокопіву за неповернення одного! водія, що перевозив пальне для міста на початку повномасштабного вторгнення і втік за кордон – це ніщо інше, як спроба залякати опозицію в рамках зачистки політичного поля країни», – вважають в партії.
«На тлі абсолютно абсурдних санкцій та політично мотивованих справ проти лідера «ЄС» Петра Порошенка влада прагне послати сигнал всім партійцям на місцях – під репресіями будуть всі, аби залякати і остаточно поховати місцеве самоврядування. Найбільше хвилює Київ. Нашим депутатам прямо робили пропозиції голосувати за секретаря від «слуг», аби потім відсторонити обраного голову міста Кличка і взяти столицю під контроль. У разі відмови обіцяли репресії. Саме їх і почали реалізовувати з Прокопіва», – зауважують в опозиції.
«Суть обвинувачень катастрофічно абсурдна. Уявіть: загалом по системі шлях виїхали 15711 людей, поданих усіма органами влади на адресу Адміністрації Держприкордонслужби. З них 1130 не повернулися на територію України. Зокрема, з них 579 подавало Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, 366 – Мінмолодьспорту, 89 – Держслужба з етнополітики й свободи совісті, 61 – МОН, 19 – Мінагрополітики та 16 – Мінекономіки. І лише один водій, який не контактував з Прокопівим взагалі, а відтак мотив відсутній, став причиною підозри лідеру фракції ЄС в Київраді», – зазначають в «ЄС».
«Можна лише уявити, на якому гачку сьогодні опинилися всі чиновники різних рівнів, які мали право вносити людей до системи «Шлях», після цього прецеденту. Головна емоція, яку насаджує влада – це страх. Страх мобілізації для залякування журналістів, страх кримінальних переслідувань для опозиції чи будь кого неугодного. Це вже давно не про європейський, а про білоруський шлях, який має привести діючу владну верхівку до довічної влади», – застерігає опозиція.
«Але ми як партія Майдану хочемо нагадати: Україна – не росія. І не Білорусь. І ми не боїмось. За ці переслідування доведеться відповідати. Рано чи пізно», – наголошують у «Євросолідарності».
